صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

با همه‌گیری اخبار جعلی درباره واکسن کرونا مبارزه کنید

کد خبر 68232 1399-09-11 15:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ تاکید کرد: دولت‌های سراسر جهان باید با "اخبار جعلی" پیرامون واکسن کووید ۱۹ که به "یک بیماری همه‌گیر دوم" تبدیل شده، مبارزه کنند.
با همه‌گیری اخبار جعلی درباره واکسن کرونا مبارزه کنید


"فرانچسکو روکا" رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ گفت: رهبران دنیا باید اعتمادسازی را در جوامع سراسر جهان در مورد اهمیت حیاتیِ واکسیناسیون مردم آغاز کنند.
وی افزود: برای غلبه بر این همه گیری، باید "همه گیری بی اعتمادی" را نیز که به موازات آن شکل گرفته از بین ببریم.
روکا با اشاره به مطالعه اخیرِ دانشگاه جان هاپکینز در ۶۷ کشور که نشان داد پذیرش واکسن در بیشتر کشورها از ژوئیه تا اکتبر سال جاری میلادی (۲۰۲۰) کاهش یافته، یادآور شد که به طور کلی در مورد واکسن ها و به خصوص در مورد واکسن کووید تردید فزاینده ای وجود دارد.
وی تاکید کرد: این مطالعه نشان داد در یک چهارم کشورها میزان "پذیرش" واکسن علیه ویروس کرونا نزدیک یا کمتر از ۵۰ درصد است برای مثال در ژاپن از ۷۰ به ۵۰ درصد و در فرانسه از ۵۱ به ۳۸ درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به تحقیقات فدراسیون در ماه های اخیر در هشت کشور آفریقایی شامل کنگو، کامرون، گابن، زیمبابوه، سیرالئون، رواندا، لسوتو و کنیا که نشان دهنده کاهش مداوم در درک خطر عفونت کووید ۱۹ بوده، اظهار داشت: این عدم اعتماد به هیچ وجه یک پدیده غربی نیست.
روکا همچنین با اشاره به نتایج یک نظرسنجی از سوی فدراسیون در پاکستان که نشان داد ۱۰ درصد از پاسخ دهندگان، چیزی از کووید ۱۹ نمی دانند گفت: با کمال تعجب برخی از گروه های معمولا آسیب پذیر و حاشیه نشین حتی از این همه گیری آگاهی ندارند.
به گزارش روزنامه دیلی میل، وی در پایان متذکر شد: ما بر این باوریم که برای دستیابی به نتیجه مطلوب در مسیر مهار همه گیری تلاش های گسترده و هماهنگ برای توزیع واکسن کووید به روشی عادلانه باید با تلاش های کاملا گسترده در جهت ایجاد و حفظ اعتماد صورت گیرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» کلاهبرداری با تزریق آب مقطر به جای واکسن کرونا
» واردات واکسن کرونا از سوی هر نهاد یا شخصی باید تحت اشراف و نظارت وزارت بهداشت باشد
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید