اکونومی نیوز / اجتماعی

با همه‌گیری اخبار جعلی درباره واکسن کرونا مبارزه کنید

کد خبر 68232 1399-09-11 15:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ تاکید کرد: دولت‌های سراسر جهان باید با "اخبار جعلی" پیرامون واکسن کووید ۱۹ که به "یک بیماری همه‌گیر دوم" تبدیل شده، مبارزه کنند.
با همه‌گیری اخبار جعلی درباره واکسن کرونا مبارزه کنید


"فرانچسکو روکا" رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ گفت: رهبران دنیا باید اعتمادسازی را در جوامع سراسر جهان در مورد اهمیت حیاتیِ واکسیناسیون مردم آغاز کنند.
وی افزود: برای غلبه بر این همه گیری، باید "همه گیری بی اعتمادی" را نیز که به موازات آن شکل گرفته از بین ببریم.
روکا با اشاره به مطالعه اخیرِ دانشگاه جان هاپکینز در ۶۷ کشور که نشان داد پذیرش واکسن در بیشتر کشورها از ژوئیه تا اکتبر سال جاری میلادی (۲۰۲۰) کاهش یافته، یادآور شد که به طور کلی در مورد واکسن ها و به خصوص در مورد واکسن کووید تردید فزاینده ای وجود دارد.
وی تاکید کرد: این مطالعه نشان داد در یک چهارم کشورها میزان "پذیرش" واکسن علیه ویروس کرونا نزدیک یا کمتر از ۵۰ درصد است برای مثال در ژاپن از ۷۰ به ۵۰ درصد و در فرانسه از ۵۱ به ۳۸ درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به تحقیقات فدراسیون در ماه های اخیر در هشت کشور آفریقایی شامل کنگو، کامرون، گابن، زیمبابوه، سیرالئون، رواندا، لسوتو و کنیا که نشان دهنده کاهش مداوم در درک خطر عفونت کووید ۱۹ بوده، اظهار داشت: این عدم اعتماد به هیچ وجه یک پدیده غربی نیست.
روکا همچنین با اشاره به نتایج یک نظرسنجی از سوی فدراسیون در پاکستان که نشان داد ۱۰ درصد از پاسخ دهندگان، چیزی از کووید ۱۹ نمی دانند گفت: با کمال تعجب برخی از گروه های معمولا آسیب پذیر و حاشیه نشین حتی از این همه گیری آگاهی ندارند.
به گزارش روزنامه دیلی میل، وی در پایان متذکر شد: ما بر این باوریم که برای دستیابی به نتیجه مطلوب در مسیر مهار همه گیری تلاش های گسترده و هماهنگ برای توزیع واکسن کووید به روشی عادلانه باید با تلاش های کاملا گسترده در جهت ایجاد و حفظ اعتماد صورت گیرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ویروس | مردم | جهان | واکسن | کووید19 |از پرونده ها بخوانید
» اختیار واردات واکسن کرونا به هیات امنای ارزی وزارت بهداشت داده شد
» نمکی خبر داد: ورود اولین بخش واکسن کرونا به کشور طی روزهای آتی
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


وزیر بهداشت: ممکن است در درون کشور شاهد جهش در ویروس کرونا باشیم
سلامت ایرنا نوشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حتما باید تعداد تست های سریع کرونا در مراکز منتخب ۱۶ و ۲۴ ساعته و درمانگاه ها افزایش پیدا کند چون زمان مشخص شدن نتیجه این تست ها، بسیار کوتاه است اما برای پذیرش و بستری بیماران در بیمارستانها، باید تست PCR انجام شود.

در طرح محدودیت‌های ترافیکی دیشب ۴۶ هزار و ۵۰۴ خودرو جریمه شدند
پلیسایسنا نوشت: نیروی انتظامی از جریمه ۴۶ هزار و ۵۰۴ دستگاه خودرو در طرح محدودیت تردد شب گذشته خبر داد.

دژ باغ ویژه مادران و کودکان در منطقه ۵ احداث می‌شود
شهردار منطقه ۵ گفت: طرحهای خوبی را به عنوان طرح های توسعه محلی و عمرانی برای محله کن در نظر گرفته شده است که طراحی و کلنگ زنی پروژه دژ باغ محله کن یکی از این طرح های توسعه محلی است.

تصمیم گیری در سه سطح برای مواجهه با آثار اجتماعی کرونا /ارزیابی فعالیت‌های انجام شده در حاشیه شهرها
وزیر کشور گفت: این آسیب‌ها همه ابعاد زندگی مردم، جامعه، روابط، مناسبات و کارکردها در شرایط مختلف را تحت تأثیر قرار داده است و بی توجهی به این آثار می‌تواند در درازمدت مشکلاتی را ایجاد کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید