اکونومی نیوز / اجتماعی

ترکیب گیاهی میوه ها دارای خواص ضدویروسی است

کد خبر 68215 1399-09-11 14:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
:نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد «رسوراترول» به دست آمده از گیاهان و میوه ها دارای خواص ضدویروسی در مقابله با کروناویروس است.
ترکیب گیاهی میوه ها دارای خواص ضدویروسی است


مطالعه آزمایشگاهی محققان دانشگاه علوم و تکنولوژی شنژن چین نشان می دهد فیتوشیمیایی حاصل از گیاهان موسوم به رسوراترول قادر به پیشگیری مؤثر از کروناویروس است.
رسوراترول یک نوع فنول طبیعی است که توسط برخی گیاهان در واکنش به آسیب و جراحت یا زمانیکه گیاه تحت حمله پاتوژن هایی نظیر باکتری ها یا قارچ ها است، تولید می شود.
منابع این فیتوشیمیایی گیاهی در مواد خوراکی شامل پوست انگور، بلوبری، آلو و بادام زمینی یافت می شود. معمولاً هم به صورت مکمل غذایی وجود دارد.
یافته های آزمایشگاهی نشان داده است که رسوراترول دارای تأثیر و کارآمدی بالایی در جلوگیری از تکثیر کروناویروس است.
در مطالعات قبلی اثبات شده است که این ماده دارای خواص ضدویروسی علیه طیف وسیعی از پاتوژن ها است. همچنین مشخص شده بود که این ترکیب از تکثیر برخی ویروس ها نظیر ویروس دنگو، زیکا، آنفلوانزا و مِرس جلوگیری می کند؛ سندروم تنفسی خاورمیانه موسوم به مِرس ناشی از نوعی بتاکروناویروس است که شباهت زیادی به کروناویروس جدید دارد.
یافته های این مطالعه نشان داد که استفاده از رسوراترول قبل از ابتلاء به عفونت قادر به ممانعت از تکثیر ویروس فقط تا ۲۰ درصد است. درحالیکه استفاده از این ترکیب بعد از درمان تا ۹۸ درصد باعث کاهش تکثیر ویروسی می شود.
محققان در تلاش برای انجام این آزمایش ها بر روی انسان هستند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | چین | ویروس | درمان | دانشگاه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


۴۴۲۰ بسته معیشتی میان نیازمندان استان تهران توزیع شد
آیین توزیع ۴ هزار و ۴۲۰ بسته کمک معیشتی جمعیت هلال احمر با مشارکت خیرین، در شهر ری برگزار شد.

تاثیر شیوه تربیتی و سبک زندگی حضرت زهرا (س) در ایجاد نسل صالح/ایفای نقش مادری توام با حضور اجتماعی
یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: استفاده از شیوه تربیتی حضرت زهرا (س) در پرورش فرزندان و انتقال مفاهیم آموزشی به آن ها از طریق عمل و گفتار، موجب ایجاد نسل صالح و اصلاح سبک زندگی کنونی می شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید