صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

شروط روسیه برای همکاری با دولت جدید آمریکا

کد خبر 68214 1399-09-11 14:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر خارجه روسیه گفت: روسیه انتظار دارد که دولت جدید آمریکا منافع دیگر بازیگران خارجی را در نظر بگیرد. مسکو صرفا براساس اصل احترام متقابل و عدم مداخله با دولت جدید آمریکا کار خواهد کرد.
شروط روسیه برای همکاری با دولت جدید آمریکا


 سرگئی لاوروف در گفتگو با آژانس کازینفرم قزاقستان تاکید کرد: همانطور که رئیس جمهور پوتین گفتند ما بطور مرتب در حال تجزیه و تحلیل هستیم هرگونه تصمیم مردم آمریکا را می پذیریم و با هر دولتی که روی کار بیاید کار می کنیم. البته همکاری براساس اصول صداقت، احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی. از این نقطه نظر ما انتظار داریم واشنگتن در نهایت منافع مشروع دیگر بازیگران بین المللی از جمله روسیه، قزاقستان و دیگر نهادها و سازمان ها را در نظر بگیرد. 
وی ارزیابی پیامدهای انتخابات آمریکا بر روابط بین الملل را زود دانست چرا که هنوز نتایج رسمی اعلام نشده است.
لاوروف گفت: این موضع ماست. به طور قطع تحولات در دیگر سوی آتلانتیک را مورد نظر داریم و برای هر نتیجه ای آماده هستیم. در این مرحله پیش بینی ها نتیجه قطعی نیستند . به هر حال سخنان و اظهارات جو بایدن را مد نظر قرار می دهیم کسی که به نظر می رسد در صورت پیروزی سیاست خارجی آمریکا را بیشتر در راستای تفکرات باراک اوباما، رئیس جمهور اسبق پیش ببرد.
وی همچنین همه گیری کرونا را موجب افزایش تقاضا برای تقویت همکاری های بین المللی در زمینه امنیت بیولوژیکی بین همه کشورها  دانست و گفت: همه گیری کرونا موجب افزایش تقاضا برای تقویت همکاری های بین المللی در زمینه امنیت بیولوژیکی بین همه کشورها شده است. بی شک، همه گیری ویروس کرونا آسیب پذیری کل جهان را نشان داد. این دیپلمات بلند پایه روسیه در ادامه تاکید کرد: تقاضا برای تقویت همکاری های بین المللی در حوزه بهداشت و بیماری های همه گیر افزایش یافته و این امر در شماری از اسناد سازمان ملل متحد از جمله قطعنامه های مجمع عمومی و شورای امنیت نیز انعکاس یافته است. وزیر امور خارجه روسیه گفت این اقدام در ماه مه گذشته در جریان برگزاری هفتاد و سومین نشست سازمان جهانی بهداشت شروع شد؛ زمانی که کشورهای عضو این سازمان قطعنامه ای را برای ارزیابی مستقل اقدامات برای پاسخگویی به همه گیری کرونا تصویب کردند. وی همچنین تاکید کرد: ما منتظر نتایج این ارزیابی های کارشناسی هستیم و آن را برای تقویت ساز و کارهای کنونی سازمان جهانی بهداشت حائز اهمیت می دانیم. دستورالعمل های بهداشتی و پزشکی بین المللی این سازمان را دنبال می کنیم و آماده همکاری با قزاقستان در این زمینه هستیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید