اکونومی نیوز / اجتماعی

نقش پررنگ ارائه خدمات غیرحضوری در کاهش آلودگی هوای پایتخت

کد خبر 68209 1399-09-11 14:26
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران ارائه خدمات غیرحضوری در پایتخت را یکی از مهمترین عوامل کاهش سفرهای درون شهری و کاهش آلودگی هوا عنوان کرد.
نقش پررنگ ارائه خدمات غیرحضوری در کاهش آلودگی هوای پایتخت

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران رویداد بین‌المللی کلیماتون با اشاره به زندگی نزدیک به ۶۵ درصد از جمعیت دنیا در شهرها گفت: چالش‌های اقلیمی و زیستی از مهمترین معضلات شهرهاست و تهران هم از آسیب‌های زیستی در امان نبوده و مشکلاتی چون ترافیک و آلودگی هوا چندین سال است که در تهران وجود دارد. با توجه به متولیان متفاوت و متعدد در تهران، رسیدن به راهکاری بهینه، نیازمند رویکرد سیستمی و نگاهی جامع و کلان‌نگر دارد.
فرجود رسیدن به شهری پایدار، شاد و سلامت با رفت و آمد روان و کیفیت زندگی روزافزون را چشم‌انداز برنامه «تهران هوشمند» توصیف کرد و افزود: علاوه بر چشم‌انداز ترسیم شده، برنامه تهران هوشمند پنج سرفصل مهم دارد که شامل خدمات الکترونیک و دیجیتال و شهروند هوشمند، نوآوری در شهر و تهران نوآور، تحول دیجیتال شهرداری، توسعه خدمات ایمنی، انرژی و محیط هوشمند و همچنین توسعه حمل و نقل پاک و هوشمند است. دو سرفصل آخر مستقیماً در موضوع انرژی و محیط زیست پایتخت اثرگذار هستند.
دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند در ادامه به برنامه‌های شهرداری تهران در حوزه‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی، توسعه انرژی‌های پاک، پایش وضعیت محیط زیست تهران، آبیاری هوشمند در بوستان‌های پایتخت و مدیریت هوشمند ترافیک با استفاده از تحلیل داده اشاره کرد و گفت: در زمینه استفاده از حمل و نقل پاک تاکید و توجه بسیاری به دوچرخه در برنامه تهران هوشمند شده است. تشویق شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی و پاک با روش‌های کارآمد از دیگر برنامه‌های این حوزه است. همچنین در نظر داریم شبکه ای از سنسورها را برای پایش آلودگی تهران در شهر به کار بریم.
وی در ادامه با اشاره به توسعه ساختمان‌های سبز در شهرداری تهران افزود: مصرف انرژی و آب را در ساختمان‌های شهرداری پایش می‌کنیم و سعی در استفاده از برچسب انرژی برای ساختمان‌های اداری داریم که از اهمیت بسیاری برخوردار است.
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در پایان با تاکید بر اهمیت ارائه خدمات غیرحضوری و دیجیتال گفت: ارائه خدمات غیرحضوری محدود به شهرداری تهران نمی‌شود. هرچه بیشتر بتوان خدمات دسترس‌پذیرتری به مردم ارائه کنیم، سفرهای درون شهری کمتری نیز خواهیم داشت و این مسئله بر کاهش آلودگی شهر اثربخش خواهد بود. هم اکنون ما در شهرداری تهران سعی کرده‌ایم پلتفرم یکپارچه «تهران من» را ایجاد کنیم که قابلیت ارائه سرویس‌های شهری را به صورت جامع دارد.
گفتنی است رویداد بین المللی کلیماتون توسط اداره‌کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و با همکاری ستاد سمن‌های شهر تهران، به صورت مجازی و با موضوع ایده‌های تحول‌آفرین برای کاهش گازهای گلخانه‌ای، سازگاری و تاب‌آوری شهری در مواجهه با تغییرات اقلیمی برگزار شده است.

کلمات کلیدی » ترافیک | مجازی | پایتخت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


منع عبور از جاده چالوس؛ ۱۱ جاده مسدود است
شهریفارس نوشت: مدیر مرکز مدیریت راه ها با اشاره به اینکه تردد در محور چالوس و آزادراه تهران-شمال تا ساعت ۱۷ امروز ممنوع است، از تردد روان در محورهای هراز و فیروزکوه و آزادراه قزوین - رشت در مسیر رفت و برگشت خبر داد.

کرونا در غذاهای چرب ماندگاری بیشتری دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با عنوان این مطلب که ، گفت: نمی‌توان با قاطعیت گفت که غذا عامل انتقال کرونا نیست.

نشانه فلج مغزی کودک و راه‌های پیشگیری
فلج مغزی، شایع ترین اختلال حرکتی کودکان است و به اختلالاتی گفته می‌شود که برحرکت و انقباض ماهیچه تاثیر می گذارد. علایم این اختلال در دوران کودکی ظاهر می شود.

اولین تصاویر از ویروس کرونای انگلیسی ویدئو
نوع انگلیسی جهش یافته ویروس کرونا به میزان ۳۰ درصد نسبت به نوع اصلی آن قدرت کشندگی بیشتری دارد. این ویروس جدید نسبت به نوع اصلی ویروس کرونا نیز به میزان ۷ درصد قدرت انتشار بیشتری دارد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید