اکونومی نیوز / اجتماعی

کشف ۴۵ هزار لیتر روغن موتور قاچاق در پایتخت

کد خبر 68208 1399-09-11 14:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت گفت: مقدار ۴۴۶۷۵ لیتر روغن موتور احتکار شده به مارک‌های خارجی در پایتخت کشف شد که مقدار ۶۲۵ لیتر از روغن‌های مکشوفه تاریخ گذشته بودند.
کشف ۴۵ هزار لیتر روغن موتور قاچاق در پایتخت

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از کشف ۴۵ هزار لیتر روغن موتور قاچاق به ارزش بیش از ۱۷ میلیارد ریال توسط پایگاه جنوب این پلیس خبر داد.
وی افزود: در پی اطلاع از احتکار روغن موتور خارجی در انباری در کهریزک، تیم عملیاتی پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی به محل مزبور عزیمت پس از بررسی‌های لازم، مقدار ۴۴۶۷۵ لیتر روغن موتور احتکار شده به مارک‌های خارجی کشف که مقدار ۶۲۵ لیتر از روغن‌های مکشوفه تاریخ گذشته بوده و اسناد گمرکی کالاهای مکشوفه با سامانه گمرکی مورد بررسی قرار گرفت که دارای مغایرت بود.
کارآگاه ولیپور گودرزی بیان کرد: کارشناسان ارزش کالاها و ارز مکشوفه را بیش از ۱۷ میلیارد ریال برآورد کرده پس از تشکیل پرونده کالاها در محل توقیف گردید.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گفت: در حوزه احتکار کالا برخورد جدی در دستور کار این پلیس قرار دارد.
در خاتمه وی از هموطنان خواست: در صورت مشاهده هرگونه احتکار کالا موضوع را از طریق فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کلمات کلیدی » طلا | قاچاق | پلیس | ریال | پایتخت | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


نخستین محموله واکسن کرونا تا چند هفته آینده وارد می‌شود
مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: این سازمان از دو سه هفته قبل برای خرید واکسن کرونا اقدام کرده و پیش بینی می‌شود تا چند هفته آینده اگر همه همکاری کنند، نخستین محموله واکسن کرونا وارد شود.

آلودگی هوا چهارمین علت مرگ و میر در مقیاس جهانی به شمار می‌رود
هماهنگ‌کننده ارشد سازمان ملل متحد برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در آسیا و اقیانوسیه (APDIM) گفت: آلودگی هوا پس از فشار خون بالا، مصرف سیگار و رژیم غذایی نامناسب چهارمین علت مرگ و میر در مقیاس جهان ی به شمار می‌رود.

۶۹ فوتی جدید کرونا در کشور ۴۹۵ تن بستری شدند
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته ۶۹ نفر از مبتلایان به کرونا جان باختند، گفت: با این حساب مجموع جانباختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۲۹۴ تن رسید.

زیست سه یوزپلنگ در نایبندان طبس
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس گفت: پناهگاه حیات وحش نایبندان طبس یکی از مهمترین زیست‌گاه‌های گونه در معرض خطر یوزپلنگ آسیایی است و زیست حداقل سه یوزپلنگ نر در این پناهگاه امسال محرز شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید