اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا و غرب با دروغ‌پراکنی به دنبال مخدوش کردن چهره سوریه هستند

کد خبر 68201 1399-09-11 14:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده دائم سوریه در سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تأکید کرد که دمشق به تمامی تعهدات خود در این سازمان عمل کرده است اما آمریکا و غرب به دنبال مخدوش کردن چهره سوریه هستند.
آمریکا و غرب با دروغ‌پراکنی به دنبال مخدوش کردن چهره سوریه هستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی طی سخنانی تأکید کرد که دمشق تاکنون به تمامی تعهدات خود در سازمان مذکور عمل کرده است.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص اظهار داشت: علیرغم عمل کردن دمشق به تعهدات خود در سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی اما آمریکا و غرب با دروغ پراکنی به دنبال مخدوش کردن چهره سوریه نزد افکار عمومی هستند. 
این مقام سوری در ادامه تصریح کرد: از زمان پیوستن سوریه به سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی در سال ۲۰۱۳ میلادی، دمشق به تمامی تعهداتی که داده بود، عمل کرده است. درحال حاضر نیز تمامی سلاح های شیمیایی سوریه از بین رفته است. 
صباغ در ادامه یادآور شد: علیرغم اینکه ایالات متحده آمریکا از سالها پیش به سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی پیوسته است اما همچنان از نابودسازی تسلیحات شیمیایی خود خودداری کرده و حاضر نیست به تعهداتش عمل کند. 

کلمات کلیدی » آمریکا | نماینده | سوریه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


اقدامات امنیتی انجام شده در سه استان عراق
منابع عراقی به اقدامات امنیتی انجام شده در سه استان این کشور اشاره کردند.

برنامه جامع آموزشی هیئت‌های نظارت بر انتخابات شوراها تدوین شد
دبیرخانه دائمی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور، برنامه جامع آموزش هیئت‌های عالی نظارت استان را در قالب جزوه آموزشی تدوین و توزیع کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید