اکونومی نیوز / اجتماعی

راه اندازی ۱۰۰هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد طی ۸ ماهه امسال

کد خبر 68200 1399-09-11 14:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از راه اندازی ۱۰۰ هزار شغل برای مددجویان این نهاد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.
راه اندازی ۱۰۰هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد طی ۸ ماهه امسال

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الله عبدالملکی درباره تأثیر کرونا بر اشتغال مددجویان کمیته امداد بیان کرد: بیشتر مشاغل ایجاد شده توسط کمیته امداد مشاغل خانگی و روستایی هستند که در پی شیوع ویروس کرونا مشاغل روستایی آسیبی ندیدند و حتی مشاغل بخش کشاورزی رونق هم داشتند به طوری که در این مدت صادرات محصولات کشاورزی مددجویان افزایش یافته و در مشاغل روستایی آسیب خاص رخ نداده است.
عبدالملکی درباره تأثیر کرونا بر مشاغل خانگی نیز گفت: در مواردی مساله رکود که بر بخش‌های مختلف اقتصاد حاکم شده برخی از مشاغل خانگی را با مشکل فروش مواجه کرد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: در مجموع حدود ۷۰۰ هزار طرح شغلی تحت نظارت کمیته امداد است که ۳ درصد این طرح‌ها دچار آسیب شدند؛ در این راستا کمیته امداد چند اقدام در دستور کار خود قرار داد که یکی از این اقدامات پرداخت تسهیلات به مددجویان بود. همچنین افرادی که به شبکه بانکی بدهکار بودند امهال بدهی شدند تا بتوانند برای چند ماهی خود را بازیابی کنند.
وی گفت: همچنین شرکت صنعت آفرینان امداد نیز موظف شد تا از مددجویانی که در زمینه فروش محصولات خود دچار مشکل هستند خرید قطعی کند. دستگاه‌های دیگر نیز منابعی در نظر گرفتند که از این منابع به نفع طرح‌های آسیب دیده استفاده شد. در مجموع کمیته امداد تمام سعی خود را می‌کند تا آسیب‌های ناشی از کرونا که به مشاغل امداد وارد شده است، جبران شود.
عبدالملکی اظهار کرد: در سال ۹۹ کمیته امداد برای ایجاد ۲۰۰ هزار شغل هدف گذاری کرد که تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

کلمات کلیدی » کرونا | بانک | صادرات | ویروس | تسهیلات |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید