اکونومی نیوز / اجتماعی

راه اندازی ۱۰۰هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد طی ۸ ماهه امسال

کد خبر 68200 1399-09-11 14:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از راه اندازی ۱۰۰ هزار شغل برای مددجویان این نهاد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.
راه اندازی ۱۰۰هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد طی ۸ ماهه امسال

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الله عبدالملکی درباره تأثیر کرونا بر اشتغال مددجویان کمیته امداد بیان کرد: بیشتر مشاغل ایجاد شده توسط کمیته امداد مشاغل خانگی و روستایی هستند که در پی شیوع ویروس کرونا مشاغل روستایی آسیبی ندیدند و حتی مشاغل بخش کشاورزی رونق هم داشتند به طوری که در این مدت صادرات محصولات کشاورزی مددجویان افزایش یافته و در مشاغل روستایی آسیب خاص رخ نداده است.
عبدالملکی درباره تأثیر کرونا بر مشاغل خانگی نیز گفت: در مواردی مساله رکود که بر بخش‌های مختلف اقتصاد حاکم شده برخی از مشاغل خانگی را با مشکل فروش مواجه کرد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: در مجموع حدود ۷۰۰ هزار طرح شغلی تحت نظارت کمیته امداد است که ۳ درصد این طرح‌ها دچار آسیب شدند؛ در این راستا کمیته امداد چند اقدام در دستور کار خود قرار داد که یکی از این اقدامات پرداخت تسهیلات به مددجویان بود. همچنین افرادی که به شبکه بانکی بدهکار بودند امهال بدهی شدند تا بتوانند برای چند ماهی خود را بازیابی کنند.
وی گفت: همچنین شرکت صنعت آفرینان امداد نیز موظف شد تا از مددجویانی که در زمینه فروش محصولات خود دچار مشکل هستند خرید قطعی کند. دستگاه‌های دیگر نیز منابعی در نظر گرفتند که از این منابع به نفع طرح‌های آسیب دیده استفاده شد. در مجموع کمیته امداد تمام سعی خود را می‌کند تا آسیب‌های ناشی از کرونا که به مشاغل امداد وارد شده است، جبران شود.
عبدالملکی اظهار کرد: در سال ۹۹ کمیته امداد برای ایجاد ۲۰۰ هزار شغل هدف گذاری کرد که تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

کلمات کلیدی » کرونا | بانک | صادرات | ویروس | تسهیلات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تکمیل ظرفیت سردخانه ایذه تکذیب شد ثبت روز بدون فوتی کرونایی در ایذه
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در واکنش به خبر و انتشار فیلمی درباره اشباع سردخانه ایذه گفت: این خبر از اساس صحت ندارد و امروز ایذه هیچ فوتی ناشی از کرونا نداشته است.

چرا کودکان زیادی در برزیل بر اثر کرونا می‌میرند؟
مرگ و میر در برزیل بر اثر کرونا در حال حاضر در بالاترین سطح است. اما با وجود این که کرونا بندرت باعث مرگ کودکان می‌شود، در برزیل تا کنون ۱۳۰۰ نوزاد بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

زنجیره کرونا با واکسینه شدن ۷۰ درصد مردم قطع می شود ­
رییس کمیته علمی ستاد مقابله با ویروس کرونا گفت: با واکسینه کردن ۱۶ و نیم میلیون نفر، حدود ۲۰ درصد از مردم در معرض خطر، شانس مرگ کاهش می‌یابد ولی آمار ابتلا تغییری نمی‌کند.

برای خرید ۶۰ میلیون دُز واکسن اسپوتنیک با روسیه مذاکره کرده‌ایم
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: برای تامین ۶۰ میلیون دُز با طرف های روسی برای چند ماه آینده مذاکره شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید