صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

رئیس جمهور عراق : ثبات منطقه در اولویت است

کد خبر 68192 1399-09-11 13:59
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور عراق در دیدار هیاتی انگلیسی با وی، بر ضرورت تلاش برای کاهش تنش در منطقه و ادامه جنگ با تروریسم تا رسیدن به امنیت و ثبات منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.
رئیس جمهور عراق : ثبات منطقه در اولویت است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، برهم صالح رئیس جمهور عراق در دیدار هیاتی انگلیسی با وی بر ضرورت تلاش برای کاهش تنش در منطقه و ادامه جنگ با تروریسم تا رسیدن به امنیت و ثبات منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.
دفتر رسانه ای رئیس جمهور عراق با اشاره به به دیدار وی با هیاتی انگلیسی که در این دیدار فواد حسین وزیر خارجه و جمعه عناد وزیر دفاع عراق هم حضور داشتند، اعلام کرد: در این دیدار روابط دوجانبه میان انگلیس و عراق و راههای توسعه و تقویت آن و موضوعات مورد اهتمام مشترک مورد رایزنی قرار گرفت.
ریاست جمهوری عراق بیان کرد: در این دیدار تحولات عراق و منطقه و ضرورت همکاری و هماهنگی میان دو کشور به گونه ای که به نفع ثبات عراق و منطقه باشد، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
برهم صالح در این دیدار بر اهمیت تقویت همکاری میان دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، نظامی و بهداشتی و نیز همکاری برای مقابله با چالشهای کنونی از جمله مبارزه با تروریسم و مقابله با تبعات کرونا و چالش های اقتصادی تاکید کرد.
وی گفت: امنیت و ثبات منطقه اولویت است. حرکت برای کاهش تنش در منطقه و ادامه جنگ با تروریسم تا رسیدن به ثبات منطقه ای و جهانی ضروری است.
اعضای هیات انگلیسی هم بر اهمیت اقدام برای کاهش تنش در منطقه و همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم و حمایت کشورشان از امنیت و ثبات عراق و تقویت روابط دوجانبه، تاکید کردند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید