اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

نخستین سامانه جامع شرکت‌های برق و آب نهایی شد

کد خبر 68191 1399-09-11 13:58
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
با راه‌اندازی «سامانه ساتب» به‌عنوان یک بانک اطلاعاتی، ‌علاوه بر ۱۷ میلیارد تومان صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، شرایط حضور تمام فعالان بخش خصوصی صنعت آب و برق فراهم می شود.
نخستین سامانه جامع شرکت‌های برق و آب نهایی شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، این سامانه برای نخستین بار به شکل جامع در صنعت برق و آب کشور، توسط شرکت مادر تخصصی ساتکاب، طراحی و اجرایی می‌شود و تمامی فعالان در بخش تولید و توزیع در بخش صنعت برق کشور با حضور و ثبت نام در این سامانه امکان حضور بهینه‌تر در تعاملات فی مابین را می‌یابند و همچنین اطلاعات این سامانه پویا به راحتی در اختیار اعضا قرار می‌گیرد. صرفه‌جویی ارزی و ریالی حاصل ورود به سامانه ساتب
بر اساس این گزارش، صرفه‌جویی زمانی و مالی برای تولیدکنندگان، از مزایای این سامانه محسوب می‌شود و به این ترتیب حدود ۹۵ درصد هزینه‌های مالی و زمانی یک پیمانکار و تولیدکننده در راستای اجرای این پروسه صرفه‌جویی شده و مدارک آنها از سوی مراجع ذی‌صلاح توسط شرکت مادر تخصصی ساتکاب با نظارت مستقیم وزارت نیرو تأیید و راستی آزمایی می‌شود. ۱۷ میلیارد تومان صرفه‌جویی در بخش کاغذ
رقم صرفه‌جویی ناشی از حذف کاغذ در راستای اجرای این طرح حدود ۱۷ میلیارد تومان اعلام شده و علاوه بر آن، زمان ارتباط‌گیری با مشتری هم در راستای طراحی این سامانه بسیار کاهش یافته و همچنین امکان صحت سنجی مدارک ارسالی و تأیید اعتبار در این صنعت نیز از جمله کارکردهای این سامانه است که در سیستم سنتی وجود نداشت.
گفتنی است، مراحل ثبت‌نام و حضور در این سامانه بسیار کاربر پسند و آسان است و ثبت‌نام در ۳ بخش «کسب اطلاعات حقوقی از سوی تولیدکننده (شامل اساسنامه، آگهی ثبتی و …) که به راحتی قابل بارگذاری در سامانه است» و «دریافت شماره تلفن همراه و آدرس» و در نهایت «دریافت اطلاعات تولید حتی محصول تولید شده» و … به صورت خوداظهاری با امکان به‌روزرسانی در سایت ثبت می‌شود تا بسته‌های حمایتی خود را داشته باشند.
امکان سنجش بازخوردها از نظر کیفی، یکی دیگر از شاخص‌های این سامانه به شمار می‌آید و به این ترتیب، هر یک از شرکت‌های عضو، می‌توانند در بحث رتبه‌بندی در جایگاهِ خود قرار گیرند. رصد بهتر توانمندی دانش‌بنیان‌ها
همچنین با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان در توسعه صنایع آب و برق، یک رشته مجزا برای شرکت‌های دانش بنیان تعیین شده تا امکان رصد آنها را برای دیگر علاقه‌مندان مهیا شود. به این ترتیب، دیگر پراکندگی شرکت‌های فعال در صنعت آب و برق، در این سامانه به شکل جامع قابل دسترس می‌شود. گفتنی است، این سامانه پیش از این به شکل پایلوت در چند استان کشور به صورت موفقیت آمیز عملیاتی شده است.

کلمات کلیدی » طلا | وزارت | ریال |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


شرایط کشور به وضعیت بی‌ثبات قبل باز نمی‌گردد/ تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند روند قبل را طی کند
رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی تاکید کرد که در حوزه سیاست گذاری پولی و تأمین مالی کسری بودجه، شرایط امروز کشورمان به هیچ وجه به وضعیت قبلی باز نمی‌گردد و مجموع شرایط نیز همین را نشان می‌دهد.

سازمان راهداری مشتری ۲۰۰ دستگاه از ماشین آلات هپکو است
معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن تجارت گفت: دولت مصمم است که هر جا امکان تولید داخل وجود دارد از واردات کالاها و محصولات جلوگیری کند.

چین به تعهدات خرید خود در توافق تجاری با آمریکا عمل نکرده است
چین تا کنون نتوانسته است به تعهدات خود برای خرید حجم مشخصی از کالاهای آمریکایی تحت توافق تجاری فاز ۱ که تحت دولت دونالد ترامپ منعقد شده بود عمل کند.

سقوط بیت‌کوین ۱۰۰ میلیارد دلار از بازار ارزهای مجازی را محو کرد
ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با سقوط بیش از ۱۰ درصدی قیمت بیت‌کوین، به عنوان بزرگترین ارز دیجیتالی جهان، در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۱۰۰ میلیارد دلار آب رفت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید