اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

گران‌ترین ارز جهان چند؟‌

کد خبر 68181 1399-09-11 13:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
جهان فارس به نقل از راشا تودی نوشت: در معاملات شب گذشته قیمت بیت کوین رکورد تاریخی خود را که سه سال پیش به آن رسیده بود شکست و به مرز 20 هزار دلار رسید.
گران‌ترین ارز جهان چند؟‌

در معاملات شب گذشته قیمت بیت‌کوین با عبور از رکورد قبلی 19 هزار 668 دلار که سه سال پیش به آن رسیده بود، بیشینه 19 هزار و 850 دلار را به ثبت رساند. از ماه مارس تاکنون قیمت بیت کوین 200 درصد افزایش یافته است. آخرین بار در دسامبر 2017 بود که قیمت بیت‌کوین رقم بالای 19 هزار را تجربه کرده بود.  هفته‌ای که گذشت البته بیت کوین روند نوسانی‌ای را تجربه کرده بود به گونه‌ای که پنجشنبه هفته پیش به 16 هزار و 200 دلار کاهش یافته بود. شیوع  ویروس کرونا به خصوص در آمریکا باعث شده بود که قیمت بیت‌کوین برای مدتی حتی به زیر 4 هزار دلار برسد، اما از آن زمان به بعد به صورت مداوم افزایش یافته است.  تقاضا برای ارزهای مجازی نیز در جهان افزایش یافته و همین امر به یکی از دلایل رشد قیمت بیت کوین در بازار جهانی منجر شده است. دیگر ارزهای مجازی مهم در بازار که به طور معمول روند قیمتی بیت کوین را طی می‌کنند نیز در معاملات شب گذشته شاهد رشد قیمت بودند، به گونه‌ای که اتریوم و ریپل هر کدام 6 درصد افزایش قیمت را تجربه کردند و لیتکوین هم 11 درصد رشد قیمت داشت.  در میان 10 ارز مجازی برتر جهان از نظر ارزش بازار تنها تدر بود که در معاملات روز گذشته کاهش قیمت را تجربه کرد. 223224
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | دلار | ارز | بازار | ویروس | مجازی |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان


ثروت بنیانگذاران گوگل از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کرد
«لری پیج» و «سرگی برین»، بنیانگذاران گوگل با دارایی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلاری خود به جمع معدود افراد با چنین ثروت بالایی پیوستند.

کاهش قیمت طلا در بازار جهانی
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهان ی تحت تاثیر افزایش بازده اوراق خزانه آمریکا و قویتر شدن دلار، کاهش یافت.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید