اکونومی نیوز / تکنولوژی

دومین تلاش ویرجین اوربیت برای دستیابی به فضا

کد خبر 68177 1399-09-11 13:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت فضایی خصوصی ویرجین اوربیت در حال آماده سازی راکت لنچر وان و تجهیزات جانبی آن برای دومین تلاش و اعزام این فضاپیما به مدار زمین است.
دومین تلاش ویرجین اوربیت برای دستیابی به فضا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، مأموریت فضایی دوم ویرجین اوربیت که لنچ دموی ۲ نام گرفته قرار است یک هفته بعد از پایان تعطیلات کریسمس انجام شود. اولین تلاش ویرجین اوربیت برای پرتاب راکت به فضا در ابتدای سال جاری میلادی ناکام مانده بود.
این شرکت خصوصی این بار قصد دارد ۱۰ ماهواره کوچک را نیز همراه با راکت خود به فضا حمل کند. تمرکز این شرکت در سال‌های اخیر بر روی طراحی سیستم‌های اختصاصی پرتاب راکت بوده است. در اولین تلاش برای پرتاب راکت به فضا عدم روشن شدن به موقع موتور این راکت موجب لغو مأموریت شد.
در حال حاضر ویرجین اوربیت در حال انجام آخرین آزمایش‌ها برای جمع آوری اطلاعات لازم و جلوگیری از شکست مجدد مأموریت مذکور است. ۱۰ ماهواره کوچکی که از این طریق به فضا منتقل می‌شوند همگی متعلق به دانشگاه‌های آمریکا هستند.

کلمات کلیدی » آمریکا | طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


جریمه شرکت‌های طراح ربات بازفروش بلیط در آمریکا
کمیسیون فدرال تجارت آمریکا برای اولین بار دو شرکت را به جرم طراحی ربات‌های باز فروش بلیط رویدادهای جذاب فرهنگی و هنری به پرداخت بیش از ۳.۷ میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

معاون علمی و فناوری از ۵ شرکت دانش بنیان بازدید کرد
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پنج شرکت دانش بنیان حوزه نفت و گاز، تجهیزات پزشکی، توربین ها، تجهیزات سرچاهی بازدید کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید