اکونومی نیوز / تکنولوژی

تست خون ابتلا به آلزایمر عرضه شد

کد خبر 68162 1399-09-11 13:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک شرکت تست خون برای تشخیص ابتلا به آلزایمر را ساخته و برای استفاده آزمایشگاهی عرضه کرده است.
تست خون ابتلا به آلزایمر عرضه شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، شرکت آمریکایی C۲N تستی برای شناسایی ابتلا به آلزایمر به بازار عرضه کرده است.
به گفته محققان این تست ارزانتر و قابل دسترسی تر از ابزارهای تشخیصی فعلی در بازار است. این تست خون به پزشکان کمک می کند ابتلای فرد به بیماری آلزایمر را ارزیابی کنند.
طبق بیانیه شرکت توسعه دهنده، این تست نشانگرهای زیستی را اندازه گیری می کند که به طور معمول نشان دهنده وجود پلاک های آمیلیوئید در مغز انسان هستند. این پلاک ها نشان دهنده بیماری مذکور در بدن و همچنین نسخه ای از ژن هستند که ریسک ابتلا به آن را افزایش می دهند.
در حال حاضر این تست برای استفاده آزمایشگاهی ارائه شده است. البته باید اشاره شود این تست هنوز توسط سازمان غذا و دارو آمریکا تایید نشده و برای آزمایشگاه های تجاری به فروش می رسد. علاوه برآن شرکت توسعه دهنده باید اطلاعات مربوط به صحت تست را منتشر کند.

کلمات کلیدی » آمریکا | طلا | بازار |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


کاهش بهای مسکن و خودرو پس از بازگشت قیمت‌ها به سایت دیوار
اینترنتبالاخره پس از هشت ماه قیمت‌ها به دیوار برگشتند اما نکته جالب در این بازگشت شکوهمندانه این بود که در این یک هفته گذشته نه قیمت خودرو بالا رفته و نه مسکن. این در حالی است که بهانه اصلی برای حذف قیمت‌ها این بود که سایت‌های خرید و فروش آنلاین باعث افزایش قیمت خودرو و مسکن می‌شوند. حالا با برگشتن قیمت‌ها روی دیوار نه‌تنها روز شنبه ۲۷ دی ماه، قیمت خودرو دوباره ریزش داشته بلکه مسکن هم هنوز روی نمودار نزولی مانده است.

ایجاد روستای شناور سازگار با محیط زیست در هلند
یک شرکت معماری هلندی از ساخت خانه‌های شناور بر روی آب و سازگار با محیط زیست به منظور تکمیل یک طرح روستایی در این کشور خبر داده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید