اکونومی نیوز / سیاسی

پادشاه مراکش خواهان مذاکرات مستقیم میان فلسطین و رژیم صهیونیستی شد

کد خبر 68159 1399-09-11 13:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
پادشاه مراکش ضمن اعلام همبستگی با مردم فلسطین، خواهان پایان دو دستگی و آشتی میان گروه‌های فلسطینی و آغاز مذاکرات مستقیم میان فلسطین و رژیم صهیونیستی شد.
پادشاه مراکش خواهان مذاکرات مستقیم میان فلسطین و رژیم صهیونیستی شد


محمد ششم در نامه ای برای رئیس کمیته بین المللی حامی حقوق مردم فلسطین به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین بر همبستگی و حمایت رباط از مردم فلسطین و حقوق مشروع آن ها برای تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس شرقی تأکید کرد.
پادشاه مراکش بر لزوم ازسرگیری روند مسالمت آمیز و افزایش تلاش های بین المللی برای ازسرگیری مذاکرات مستقیم میان طرف فلسطینی و اسرائیلی برای حل اختلافات تأکید کرد. 
وی گفت: اقدامات یکجانبه در اراضی فلسطین از جمله قدس شرقی نقض قطعنامه های مشروع بین المللی است. باید از اتخاذ هرگونه اقدامی که می تواند وضعیت قانونی اراضی فلسطین را تغییر دهد، خودداری و شرایط مناسب را برای ازسرگیری مذاکرات جدی و مسئولانه فراهم کرد.
پادشاه مراکش گفت: شهر قدس یکی از موضوعات اصلی در هرگونه حل و فصلی میان فلسطین و اسرائیل است و باید در چارچوب مذاکرات مستقیم راهکاری برای آن ایجاد کرد.
محمد ششم گفت: با توجه به جایگاه بالای قدس نزد پیروان ادیان توحیدی ما به عنوان رئیس کمیته قدس در سازمان همکاری اسلامی خواهان حفظ وحدت، حرمت، وضعیت قانونی و دینی و جایگاه آن به عنوان شهر صلح هستیم.
پادشاه مراکش در نامه خود آورده است: ما از نزدیک تلاش ها برای آشتی و مذاکرات گروه های فلسطینی را پیگیری می کنیم. بارها نسبت به یک آشتی واقعی و با حسن نیت میان گروه های فلسطینی برای پایان دودستگی ابراز امیدواری کردیم.
وی بر حمایت کامل مراکش از تلاش های دولت فلسطین با رهبری محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان برای تحقق آرمان های مردم فلسطین و رسیدن به استقلال و وحدت و شکوفایی تأکید کرد.
در همین راستا، بیش از ۵۵ هیئت و سازمان مراکشی به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین در مقابل ساختمان پارلمان در رباط تجمع کردند.
برگزارکنندگان این تجمع تأکید کردند، این تجمع در سایه ادامه توطئه ها از سوی آمریکا، رژیم صهیونیستی و نظام های مستبد عربی علیه مسئله فلسطین برگزار می شود.
این تظاهرات با شعار "باید همگان به حمایت از مسئله فلسطین و مخالفت با عادی سازی ادامه بدهیم"، برگزار شد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | جهان |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید