اکونومی نیوز / سیاسی

مجلس با فرصت یک ماهه برای توقف اجرای پروتکل الحاقی موافقت کرد

کد خبر 68155 1399-09-11 12:58
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نمایندگان مجلس با پیشنهاد اعطای فرصت یک ماهه به دولت برای توقف اجرای پروتکل الحاقی موافقت کردند.
مجلس با فرصت یک ماهه برای توقف اجرای پروتکل الحاقی موافقت کرد

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پیشنهاداتی را درباره ماده ۶ طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در مورد زمان توقف اجرای پروتکل الحاقی مطرح کردند.
علیرضا زاکانی پیشنهادی درباره زمان توقف پروتکل الحاقی مطرح کرد و گفت ما به تصمیم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پایبند هستیم اما فرصت دوماهه را یک فرصت اضافی می دانیم و بهتر است زمان توقف پروتکل الحاقی از دو ماه به یک ماه کاهش یابد.
وی تصریح کرد: نکته مهم دیگر آن است که کلیه نظارت های فراتر از پادمان، از جمله پروتکل الحاقی باید یک ماه پس از تصویب این قانون در مجلس متوقف شود.
رئیس مرکز پژوهش های مجلس اظهارداشت: فرصت یک ماهه برای توقف پروتکل الحاقی این امکان را به ما می دهد تا بتوانیم در رفع تحریم ها و مشکلات بانکی و نفتی راستی آزمایی کنیم و در واقع در این مقطع می توان طرف مقابل را راستی آزمایی کرد.
در ادامه جلسه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد زاکانی مبنی بر تعیین زمان توقف پروتکل الحاقی از دو ماه به یک ماه موافقت کردند.
در ماده ۶ طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها آمده بود؛ دولت موظف است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای ۱+۴ در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم رفع موانع صادرات و فروش نفت ایران، دو ماه پس از تصویب این قانون، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.
ادامه دارد...کلمات کلیدی » ایران | نفت | بانک |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید