صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بورس در مس رقم خورد

کد خبر 68154 1399-09-11 12:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بورس در راستای سیاست‌های دوسال اخیر ایمیدرو، به تصویب مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی مس رسید.
بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بورس در مس رقم خورد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس ایران با هدف اجرای سیاست ایمیدرو در تأمین مالی پروژه‌های توسعه‌ای با استفاده از سود انباشته، اقدام به برگزاری مجمع عمومی فوق العاده با مدیریت ایمیدرو کرد که در آن سهامداران به اتفاق آرا، به افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد تومانی رأی دادند.
بدین ترتیب بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بورس، در این مسیر و برای تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس، رقم خورد.
ایمیدرو از دو سال گذشته تاکنون تنوع بخشی در تأمین مالی پروژه‌ها را برای شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی کلید زده که روز دوشنبه ۱۰ آذرماه جاری، بزرگ‌ترین آن به ثمر نشست. اکنون شرکت ملی صنایع مس ایران به عنوان شرکتی با سرمایه ۲۰ هزار میلیارد تومانی شناخته می‌شود.


کلمات کلیدی » بورس | سهام | ایران | تومان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


الزام شرکت‌های هواپیمایی به استرداد کامل وجه بلیت‌های صادره به مقصد ترکیه
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به دلیل ممنوعیت تردد سراسری در کشور ترکیه، شرکت‌های هواپیمایی موظف به استرداد کامل وجه بلیت‌های صادره به مقصد ترکیه هستند.

۲ هزارو ۷۸۹ واحد تولیدی در تملک ۱۶ بانک/همکاری نکنند اسامی را اعلام می کنیم
قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: براساس اعلام بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی، ۲ هزار و ۷۸۹ واحد تولیدی تا پایان آذر ۹۹ به تملک ۱۶ بانک در آمدند.

واردات نیازهای دارویی فقط با ۱.۵ میلیارد دلار؟!
یک فعال صنعت دارو در یادداشتی با اشاره به مشکلات پیرامون واردات دارو در کشور، راه حل آن را حذف تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای این صنعت دانست.

چرا دلار ارزان می‌شود اما کالا نه؟
چرا وقتی دلار گران می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن اثر خود را بر قیمت کالاها نشان می‌دهد اما وقتی نرخ دلار پایین‌ می‌آید زمانی طولانی نیاز است تا قیمت کالاها پایین بیاید؟


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید