اکونومی نیوز / سیاسی

شاهد دخالت سیاسی مستقیم آمریکا در لبنان هستیم/ ناتوانی نظامی واشنگتن

کد خبر 68144 1399-09-11 12:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک نماینده پارلمان لبنان با بیان اینکه آمریکا به طور مستقیم در امور سیاسی این کشور مداخله می کند، گفت: علت این مداخله جویی سیاسی، ناتوانی نظامی واشنگتن است.
شاهد دخالت سیاسی مستقیم آمریکا در لبنان هستیم/ ناتوانی نظامی واشنگتن

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «ابراهیم الموسوی» نماینده پارلمان لبنان و عضو کمیسیون «وفاداری به مقاومت» در سخنانی از مداخلات سیاسی ایالات متحده آمریکا در این کشور به شدت انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: در حال حاضر شاهد مداخلات سیاسی مستقیم ایالات متحده آمریکا در لبنان هستیم. علت این مداخلات، آن است که آمریکایی ها از طریق راهکار نظامی نمی توانند به اهداف خود در لبنان دست پیدا کنند. 
این نماینده پارلمان لبنان و عضو کمیسیون وفاداری به مقاومت در ادامه تصریح کرد: امروز لبنان از سوی ایالات متحده آمریکا هدف قرار می گیرد، زیرا توانسته است الگویی را ارائه دهد که آمریکایی‌ها را به وحشت بیندازد. 
پیشتر نیز نمایندگان پارلمان لبنان ضمن محکومیت شدید مداخلات آمریکایی ها در امور سیاسی این کشور، واشنگتن را به کارشکنی و سنگ اندازی در مسیر تشکیل کابینه جدید لبنان متهم کرده بودند.  
طبق آخرین گزارش ها، آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها شروطی را برای نخست وزیر مکلف لبنان در راستای کنار گذاشتن حزب الله از کابینه تعیین کرده اند. علیرغم اینکه سعد الحریری نیز تمایل به تشکیل دولت بدون حزب الله را دارد اما تاکنون نتوانسته است به خواسته واشنگتن و پاریس جامه عمل بپوشاند.

کلمات کلیدی » آمریکا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


منابع عراقی: داعش یک چاه نفت را در شمال عراق منفجر کرد
منابع عراقی گزارش دادند که عناصر سازمان تروریستی داعش یکی از چاه‌های نفتی استان کرکوک را منفجر کرده‌اند.

بازداشت دیپلمات اوکراینی توسط سرویس امنیتی روسیه به اتهام دریافت اطلاعات محرمانه
سرویس امنیتی فدرال روسیه (FSB) روز شنبه اعلام کرد که یک دیپلمات اوکراینی حین ارتکاب جرم در سن‌پترزبورگ و در حالی که سعی داشته اطلاعات طبقه‌بندی شده را از یک شهروند روس کسب کند، دستگیر شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید