اکونومی نیوز / اجتماعی

کرونا با گیاهان دارویی درمان نمی‌شود

کد خبر 68143 1399-09-11 12:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
متخصص بیماریهای عفونی با تاکید بر اینکه تاکنون در هیچ کشوری، استفاده از داروی گیاهی برای درمان بیماری کرونا تایید نشده است، گفت: کرونا با گیاهان دارویی درمان نخواهد شد.
کرونا با گیاهان دارویی درمان نمی‌شود


دکتر مسعود مردانی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال تمدید تعطیلی هفته آینده نیز وجود دارد یا نه، اظهارداشت: تصمیم نهایی در این مورد بر عهده کمیته اجرایی ستاد ملی مقابله با کروناست که آن ها نیز پس از دریافت نظر از کمیته علمی و دیگر اعضا در خصوص ادامه روند تعطیلی، برای هفته آینده تصمیم گیری خواهند کرد.
وی با بیان اینکه تعطیلی ها و همیاری مردم طی روز های گذشته بر مبنای رعایت پروتکل های بهداشتی آثار بسیار مثبتی در کنترل و کاهش ابتلا به کرونا، مرگ و میر و مراجعه به مراکز درمانی گذاشته است، افزود: روند موجود در خصوص کاهش ابتلا به کرونا و حتی مرگ و میر بسیار خوشحال کننده است وی دی ماه باید منتظر آثار مثبت آن باشیم.
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین در خصوص نتایج واکسن ایرانی کرونا نیز گفت: از آخرین نتایج تحقیقات در خصوص واکسن ایرانی کرونا اطلاعی ندارم، اما موفقیت برخی کشور ها در ساخت این واکسن به ۹۵ درصد رسیده است.
دکتر مردانی همچنین با تاکید بر اینکه تاکنون در هیچ کشوری، داروی گیاهی برای درمان بیماری کرونا تایید نشده است، افزود: کرونا با گیاهان دارویی درمان نخواهد شد.
وی اظهار داشت: بهترین راه مقابله با کرونا، تقویت سیستم ایمنی بدن با خواب خوب، استفاده از سبزیجات و میوه های تازه است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | طلا | بهداشت | واکسن |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


جهش ۷۰درصدی سرعت انتشار کرونای جدید راه پیشگیری از کرونای انگلیسی با کرونای معمولی متفاوت نیست زیر ۲۰ساله‌ها مراقب کرونای انگلیسی باشند
عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: کرونای جهش یافته نسبت به کرونا معمولی ۷۰درصد سرعت انتقال بیشتری دارد.

۴۴۲۰ بسته معیشتی میان نیازمندان استان تهران توزیع شد
آیین توزیع ۴ هزار و ۴۲۰ بسته کمک معیشتی جمعیت هلال احمر با مشارکت خیرین، در شهر ری برگزار شد.

تاثیر شیوه تربیتی و سبک زندگی حضرت زهرا (س) در ایجاد نسل صالح/ایفای نقش مادری توام با حضور اجتماعی
یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: استفاده از شیوه تربیتی حضرت زهرا (س) در پرورش فرزندان و انتقال مفاهیم آموزشی به آن ها از طریق عمل و گفتار، موجب ایجاد نسل صالح و اصلاح سبک زندگی کنونی می شود.

آیا بیماری‌های قلبی ژنتیکی است؟
بیماری‌های قلبی از رایج‌ترین مشکلات مرتبط با سلامتی محسوب می‌شوند. یک سوال رایج مرتبط با سلامتی این است که آیا بیماری‌های قلبی از طریق ژنتیک به افراد منتقل می‌شوند یا خیر.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید