اکونومی نیوز / اجتماعی

راه اندازی ۳ مرکز ترک اعتیاد و بازپروری برای زنان معتاد متجاهر

کد خبر 68135 1399-09-11 12:19
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
جانشین رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف ۵۳۴ کیلو و ۱۴۰ گرم انواع مواد مخدر از نوع شیشه، هروئین و تریاک در عملیات مشترک پلیسی استان‌های سمنان و اصفهان خبر داد.
راه اندازی ۳ مرکز ترک اعتیاد و بازپروری برای زنان معتاد متجاهر

اسکندر مؤمنی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه اجرایی یاری گران زنان، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برای اجرای این طرح دو هدف عمده داریم یک هدف پیشگیری است که با روش‌هایی که در توافق نامه آمده است، کاملاً فنی و به صورت قابل اندازه گیری، تلاش می‌کنیم تا پیشگیری از اعتیاد در جمعیت بانوان به خوبی انجام شود و به جمعیت بانوان معتاد اضافه نشود.
وی افزود: موضوع بعدی توانمندی برای بانوانی است که الان درگیر اعتیاد هستند و از این موضوع آسیب دیدند و باید بعد از درمان به فکر توانمندی آنان باشیم تا بتوانند به آغوش خانواده و جامعه بازگردند.
اظهار داشت: یکی از شگردهای قاچاقچیان هدف قراردادن جامعه زنان است. به دلیل اینکه شیوع مصرف مواد مخدر در بین زنان پایین است، قاچاقچیان سعی می‌کنند با شگردهای مختلف شیوع مصرف مواد مخدر را در بین زنان گسترش دهند.
۵.۵ درصد از معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند
مؤمنی تصریح کرد: آمار جمعیت بانوان معتاد در ایران نسبت به جهان خیلی پایین است. ۵.۵ درصد از معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند، در جهان هم ۳۰ درصد از میانگین معتادان را زنان تشکیل می‌دهند.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با دو هدف توانمندسازی و پیشگیرانه بانوان معتاد، سه مرکز نگهداری و درمان زنان معتاد بی سرپرست و متجاهر را در تهران راه اندازی کردیم.
وی خاطرنشان کرد: در این سه مرکز در بخش درمان و توانمندی سازی جامعه هدف زنان معتاد است اما در بخش پیشگیری تمامی زنان کشور جامعه هدف ما هستند.
مؤمنی با اشاره به راه اندازی این سه مرکز در پایتخت گفت: این سه مرکز بازپروری و درمان امسال در پایتخت راه اندازی شده است. یکی از مراکز در پاکدشت با حمایت سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر برای بانوان معتاد متجاهر راه اندازی شد و در حال حاضر پذیرش داشته است.
وی بیان کرد: یک مرکز دیگر هم ماه گذشته توسط سپاه در شرق تهران افتتاح و راه اندازی شد و در وضعیت پذیرش زنان معتاد قرار دارد.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: یک مرکز دیگر هم توسط سازمان بهزیستی در ملارد راه اندازی می‌شود که در حال حاضر مراحل پایانی ساخت را طی می‌کند و ظرف سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

کلمات کلیدی » ایران | آمار | جهان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


جانسون: گونه انگلیسی کرونا مرگبارتر از ویروس اصلی است
نخست وزیر انگلیس هشدار داد که شواهد نشان می‌دهد گونه انگلیسی کرونا مرگ‌بارتر از ویروس اصلی است.

نمکی در واکنش به انتقادها از اظهارات رئیسی: همکارانم حق دارند نگران خیز جدید کرونا باشند
وزیر بهداشت در واکنش به انتقادها از اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: همکاران من حق دارند نگران خیز جدید کرونا باشند.

دستور مجدد معاون وزیر کشور به استانداری‌ها برای حمایت از افراد بی‌سرپناه در شب‌های سرد زمستان
معاون عمرانی وزیر کشور در ابلاغیه‌ای از معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های سراسر کشور خواست با توجه به ورود موج جدید سرما، نسبت به انتقال افراد بی‌خانمان به گرمخانه‌ها اقدام کنند.

واکنش وزیر بهداشت به اظهارات امام جمعه قم: قرار است فرماندهانی که یکسال غصه خوردند و شهید دادند به درخواست پروتکل شکنان تادیب شوند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حساب اینستاگرام خود نوشت: قرار است فرماندهانی که یک سال، غصه خوردند، نخوابیدند، بیمار شدند، شهید دادند تا در عرصه جهان ی افتخار بیافرینند، به درخواست پروتکل شکنان تادیب شوند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید