اکونومی نیوز / سیاسی

مجلس سریع تصمیم نهایی خود را درباره طرح لغو تحریم‌ها اتخاذ کند

کد خبر 68128 1399-09-11 12:07
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها به حیثیت کل نظام و مجلس بازمی گردد و باید هر چه زودتر درباره آن تصمیم گیری کنیم.
مجلس سریع تصمیم نهایی خود را درباره طرح لغو تحریم‌ها اتخاذ کند

به گزارش خبرنگار مهر، الیاس نادران در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران طی تذکری شفاهی،گفت: مجلس در حال تصمیم گیری درباره یک موضوع بسیار مهم است که به حیثیت کل نظام و مجلس بازمی گردد.
وی افزود: تقاضای بنده از همکاران آن است که اجازه دهند درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها به موقع تصمیم گیری شود و از ارائه پیشنهادات متعدد پیرامون این طرح خودداری کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکثر پیشنهادات نمایندگان درباره ماده ۶ و ۹ این طرح است و تقاضای بنده آن است که رأی استمزاجی گرفته شود و وارد بررسی پیشنهادات مواد ۶ و ۹ این طرح شویم تا هر چه سریعتر مجلس تصمیم نهایی خود را درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها اتخاذ کند.
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر گفت: ما موظف به رعایت آیین نامه داخلی مجلس هستیم و از آنجایی که ۱۳۰ پیشنهاد برای این طرح مطرح شده، ما نمی توانیم با گرفتن رأی استمزاجی حق قانونی افراد را زیر پا بگذاریم.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در شرایط فعلی یک راه حل آن است که همه مواد این طرح در صحن قرائت شود و نمایندگان از پیشنهادات خود بگذرند و راهکار دیگر آن است که ۱۳۰ پیشنهاد نمایندگان به طرح مذکور به کمیسیون امنیت ملی ارجاع و در آن جا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
کلمات کلیدی » ایران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بازداشت رهبران «حماس» بیانگر رویکرد جنایتکارانه صهیونیست‌ها است
جنبش مقاومت اسلامی «حماس» ضمن محکومیت بازداشت رهبران این جنبش توسط رژیم صهیونیستی، اعلام کرد: این اقدام بیانگر رویکرد جنایتکارانه صهیونیستها است.

روسیه تهدیدهای آمریکا را بی‌ارزش می‌داند
سخنگوی کاخ کرملین پیرامون خط و نشان کشیدن های مقامات واشنگتن برای مسکو اعلام کرد: روسیه تهدیدهای آمریکا را بی‌ارزش می‌داند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید