اکونومی نیوز / اجتماعی

این مواد غذایی مانع تکثیر کرونا می‌شوند

کد خبر 68124 1399-09-11 12:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
تحقیقات دانشگاه کارولینای شمالی نشان می‌دهد که ترکیبات شیمیایی موجود در برخی مواد مانند چای سبز، انگور موسکادین و شکلات تلخ می‌توانند به یک آنزیم خاص در کرونا متصل شده و عملکرد آن را مسدود و از نفوذ آن جلوگیری کنند.
این مواد غذایی مانع تکثیر کرونا می‌شوند


دی یو زی، استاد زیست شناسی گیاهی و میکروبی دانشگاه کارولینای شمالی و از محققان این تحقیق می گوید: پروتئازها برای سلامت و زنده ماندن سلول ها و ویروس ها مهم هستند. اگر پروتئازها مهار شوند، سلول ها نمی توانند بسیاری از عملکردهای مهم مانند تکثیر را انجام دهند.
وی ادامه داد: "یکی از اهداف ما در آزمایشگاه یافتن مواد مغذی در مواد غذایی یا گیاهان دارویی است که مانع از اتصال یا تکثیر ویروس در سلول های انسانی شود. "
در این مطالعه، محققان ایالت NC شبیه سازی رایانه ای و آزمایشگاهی ارائه کردند که واکنش به اصطلاح "پروتئاز اصلی" (Mpro) در ویروس سارس_کوو_۲ در برابر برخی از ترکیبات شیمیایی گیاهی مختلف به دلیل خواص ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی قوی آن ها را نشان می دهد.
زی گفت: "وجود Mpro در سارس_کوو_۲ برای تکثیر و جمع آوری ویروس مورد نیاز است. اگر ما بتوانیم این پروتئاز را مهار یا غیرفعال کنیم، ویروس از بین می رود."
شبیه سازی های رایانه ای نشان داد که ترکیبات شیمیایی مورد مطالعه در چای سبز، دو نوع انگور موسکادین، پودر کاکائو و شکلات تلخ قادر به اتصال به بخش های مختلف Mpro هستند.
زی گفت: "Mpro بخشی کیسه مانند دارد که با ترکیبات شیمیایی پر می شود. وقتی این کیسه پر شد، پروتئاز عملکرد مهم خود را از دست داد. "
شایان ذکر است آزمایش در مراحل آزمایشگاهی که توسط یو ژو، دانشجوی دکتری دانشگاه NC انجام شده نتایج مشابهی را نشان داده است. ترکیبات شیمیایی موجود در انگور چای سبز و موسکادین در مهار عملکرد Mpro بسیار موفق بودند. ترکیبات شیمیایی موجود در پودر کاکائو و شکلات تلخ فعالیت Mpro را تقریبا به نصف کاهش می دهد.
زی گفت: "چای سبز دارای پنج ترکیب شیمیایی آزمایش شده است که به قسمت های مختلف Mpro متصل می شوند و عملکرد آن را مسدود می کنند. انگور موسکادین حاوی این مواد شیمیایی بازدارنده در پوست و دانه است. گیاهان از این ترکیبات برای محافظت از خود استفاده می کنند، بنابراین جای تعجب نیست که برگ و پوست گیاه حاوی این ترکیبات مفید باشد. "
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا | ویروس |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید