صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

هشدار ۳۲ گروه به بایدن درباره انحصارگری شرکت های فناوری

کد خبر 68116 1399-09-11 11:59
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
۳۲ گروه و سازمان از بایدن خواسته اند تحت تاثیر شرکت های فناوری بزرگ قرار نگیرد.
هشدار ۳۲ گروه به بایدن درباره انحصارگری شرکت های فناوری

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ۳۲ سازمان فعال در حوزه آنتی تراست (ضدانحصار) و حمایت از مشتریان، حمایت از کارگران و گروه های مرتبط در نامه ای از جو بایدن رئیس جمهور انتخابی آمریکا خواسته اند، هرگونه تاثیرپذیری از شرکت های بزرگ فناوری را رد کند.
در اوایل ماه جاری فاش شد تعداد مدیران ارشد شرکت های فناوری از منتقدان آنها در تیم انتخابی بایدن بیشتر است و این امر نشاندهنده تاثیرگذاری عده ای خاص در سیاست های دولت خواهد بود.
در این نامه از بایدن خواسته شده مدیران ارشد، لابی گران و مشاورانی که با شرکت های بزرگی مانند فیس بوک، آمازون، گوگل، اپل و مایکروسافت همکاری می کنند را از تیم خود حذف کند. این گروه ها معتقدند روش های تجاری شرکت های مذکور در نهایت به مشتریان و اقتصاد آمریکا خسارت می زند.
در بخشی از نامه آمده است: ما معتقدیم دولت شما باید با تهدیدهای انحصارگری از سوی شرکت های بزرگ مقابله کند. اما به هرحال زمانی می توان چنین انتظاری داشت که دولت شما با طرفدران این شرکت ها همکاری نکند.
مایکروسافت، گوگل و فیس بوک از اظهار نظر در این باره خودداری کرده اند. آمازون و اپل نیز پاسخی در این باره نداده اند. تمام این شرکت ها به استثنای مایکروسافت به دلیل روش های کسب و کار شان تحت تحقیقات وسیع قرار دارند.

کلمات کلیدی » آمریکا | کارگر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


استقبال سردبیران نشریات علمی کشور آذربایجان از کارگاه های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
سردبیران نشریات علمی کشور آذربایجان از کارگاه های آموزشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) استقبال کردند.

بروز آسیب‌پذیری‌های بحرانی در محصولات سیسکو/ سیستم های خود را به روزرسانی کنید
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای با اعلام هشدار نسبت به آسیب‌پذیری‌های بحرانی در محصولات سیسکو از کاربران و سازمان ها خواست تا سیستم های خود را به روزرسانی کنند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید