اکونومی نیوز / اجتماعی

گزارش مجموع امدادرسانی های انجام شده در استان های درگیر سیل و برف/امدادرسانی به ۶۸۰۰ نفر طی ۴ روز

کد خبر 68103 1399-09-11 11:35
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سازمان امداد و نجات کشور در گزارشی، مجموع امدادرسانی ها طی ۴ روز گذشته در استان های سیل زده و درگیر برف و کولاک را تشریح کرد.
گزارش مجموع امدادرسانی های انجام شده در استان های درگیر سیل و برف/امدادرسانی به ۶۸۰۰ نفر طی ۴ روز

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس گزارش سازمان امداد و نجات از عملیات های امدادی روزهای گذشته، محمدباقر محمدی معاون عملیات سازمان امداد و نجات با تشریح گزارش پایانی خدمات امداد و نجات در برف و کولاک کشور گفت: ۱۳ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، گلستان، گیلان، لرستان و مازندران از روز ششم تا ۱۰ آذرماه متاثر از برف و کولاک بودند و امدادگران جمعیت در ۴۳ محور کوهستانی و ۶ روستا و مناطق عشایر نشین به حادثه دیدگان امدادرسانی کردند.
وی افزود: در این مدت به ۱۹۲۷ نفر امدادرسانی شد، ۱۳ نفر به مراکز درمانی منتقل شده و ۷۰ نفر اسکان اضطراری یافتند. ۲۵۰ دستگاه خودرو نیز از برف و کولاک رهاسازی شد.
محمدی با اشاره به حضور ۶۴ تیم عملیاتی شامل ۲۱۹ امدادگر در این عملیات گفت: در این مدت ۱۷۷ تخته پتو، ۴۴۱ کیلوگرم نایلون، ۹۴ بسته غذایی، ۸۵ کیلوگرم برنج، ۱۵۰ بسته بیسکوییت، ۱۲۰ بطری آب معدنی میان حادثه دیدگان در برف و کولاک توزیع شده است.
مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات در تشریح خدمات امداد و نجات در سیل و آبگرفتگی چهار روز گذشته در هشت استان کشور گفت: استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان و لرستان در این مدت، متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند و امدادگران هلال احمر در ۱۰۹ شهر، روستا و مناطق عشایر نشین به حادثه دیدگان، خدمات امدادی ارائه کردند.
وی افزود: با تلاش امدادگران در چهار روز گذشته، به ۴۹۰۲ نفر امدادرسانی شد، هفت نفر به مناطق امن و سه نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. ۵۷۵ نفر از حادثه دیدگان نیز اسکان اضطراری داده شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در این مدت، از ۸۷ واحد مسکونی، آب تخلیه شد، ادامه داد: در این عملیات ۱۲۵ تیم امدادی شامل ۵۶۵ امدادگر، به ارائه خدمات امدادی پرداختند، همچنین ۱۰۰ دستگاه چادر، ۲۱۱۰ تخته پتو، ۹۷۰ تخته موکت، ۵۰۲۷ کیلوگرم نایلون، ۳۸۵ ست شست و شو، ۳۵۲ بسته غذایی، ۳۸۱۵ قوطی انواع کنسروجات، ۱۶۱۰ کیلوگرم برنج، ۷۴۵ کیلوگرم قند و شکر، ۶۵۵ کیلوگرم حبوبات، ۲۰۹ کیلوگرم روغن و ۱۷۳ شعله والور میان آسیب دیدگان توزیع شد.
ولی پور گفت: امدادرسانی در خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد همچنان ادامه دارد.

کلمات کلیدی » مهران محمدی | خودرو | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


دستگیری ۳۰ متهم فراری/ تذکر به ۳۴۰۰ واحد صنفی
فرمانده انتظامی پایتخت گفت: در این مرحله از طرح رعد به ٨٣۴ پرونده رسیدگی شد و ۳۰ نفر از متهمان فراری دستگیر و ارزش اموال مکشوفه از این تعداد پرونده، ۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان است.

بایگانی های راکد و اسناد قوه قضائیه ساماندهی می شود
پیش‌نویس آئین‌نامه ساماندهی بایگانی‌های راکد، اسناد و مدارک قوه قضائیه، پس از تدوین نهایی در معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه به حوزه ریاست دستگاه قضائی ارسال شد.

یکی دیگری از اعضای شورای شهر تهران استعفا داد
حسن خلیل آبادی نامه استعفای خود را به رئیس شورای شهر تهران ارسال کرده و خواستار کناره گیری از شورا شده است.

پرونده باغات پایتخت مورد بررسی قرار گرفت/نظرات موافقان و مخالفان
پرونده باغات امروز در شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و ۱۰ پرونده باغ مورد تائید قرار گرفت اما اعضا با باغ بودن ۳ پرونده مخالفت کردند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید