صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

هدف از ترور فخری زاده، وادار کردن ایران به مقابله نظامی با اسرائیل است

کد خبر 68094 1399-09-11 11:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
المیادین نوشت: اگر بخواهیم در مورد مهمترین اهداف ترور فخری زاده صحبت کنیم، باید گفت اولین هدف، تحریم ایران و تلاش آن برای ورود به یک مقابله نظامی با رژیم اشغالگر است.
هدف از ترور فخری زاده، وادار کردن ایران به مقابله نظامی با اسرائیل است


شرحبیل الغریب در المیادین نوشت: سیاست ترور دانشمندان یک سیاست قدیمی و در عین حال جدید است که رژیم اشغالگر آن را در شرایط مشخصی به کار می گیرد، یا برای تحقق یک هدف و یا برای بر هم زدن محاسبات. پیگیری حوادث مربوط به ترور دانشمند ایرانی، نشان می دهد که رد پای موساد اسرائیل در این ماجرا دیده می شود، چرا که صهیونیست ها از هر فرصتی برای تحریک علیه جمهوری اسلامی استفاده می کنند و آخرین آن، دیدار سه جانبه بین وزیر خارجه آمریکا، نخست وزیر اسرائیل و، ولی عهد سعودی است.
در ادامه این مطلب آمده است: اما امروز، دلیل ترور فخری زاده در زمان حاضر و اهداف و دلایل آن چیست؟ کسی که به دقت تحولات منطقه را در نظر داشته باشد، در می یابد که اتفاقاتی در راه است و این سناریو با خروج ترامپ از کاخ سفید و ورود جو بایدن به آن، دیدار های سه جانبه اخیر و زمان باقی مانده برای ترامپ، تقویت می شود.
به اعتقاد من، همزمان با اوج گیری خطاب تحریک علیه ایران، جنایتی از این دست بعید نبود، اما اگر بخواهیم در مورد مهمترین اهداف ترور فخری زاده صحبت کنیم، باید گفت اولین هدف، تحریم ایران و تلاش آن برای ورود به یک مقابله نظامی با رژیم اشغالگر است، تا به این ترتیب زمینه برای دخالت آمریکا فراهم شود و دیگر موافقان و مخالفان ترامپ اعتراضی به تصمیم او برای هدف گرفتن ایران نخواهند داشت.
حالت خوشحالی نخست وزیر اسرائیل نیز در همین رابطه قابل توجیه بوده و تا حد زیادی به مسئولیت اسرائیل با نیرو های وابسته به ان، برای انجام ترور فخری زاده مربوط می شود.
ترور فخری زاده منافعی را برای ترامپ و نتانیاهو محقق کرد، ترامپی که ۴ سال در رأس قدرت در آمریکا بود و اکنون نزدیک به پایان یافتن ریاستش در کاخ سفید است، به دنبال دستاوردی است تا حیات سیاسی خود را به ان ختم کند. اما نتانیاهو در وهله اول پرش به جلو و خروج از بحران های داخلی را هدف گرفته است و آنچه جریان دارد، دستاورد ویژه ای برای نخست وزیر اسرائیل است، به این دلیل که حکومت نتانیاهو سست و شکننده بوده و در معرض فروپاشی قرار دارد، اما با این جنایت می تواند زمان بیشتری برای خود بخرد و از این حادثه برای قدرت نمایی خود و تشکیل ائتلاف های جدید، استفاده کند.
آنچه به وقوع پیوست، مستلزم پاسخ و واکنش ایران است، اما همزمان، ایران نباید به سرعت به نبردی وارد شود تا خواسته های ترامپ را در وقت اضافه محقق کند. زمان فعلی، نیازمند حکمت و استفاده از زبان عقل، به دور از عاطفه، واکنش فوری و در نظر گرفتن متغیر های منطقه است.
شهادت دانشمند برجسته، محسن فخری زاده، باعث می شود ایران بعنوان یک دولت رهبرِ محور مقاومت، به برنامه های هسته ای خود تعهد بیشتری داشته باشد، به این دلیل که حق استفاده از قدرت برای تحقق پیروزی علیه رژیم اشغالگر را دارد. اما عربستان سعودی که معاملات سری برای خرید سلاح با موافقت اسرائیل انجام داده است، جز شکست و عقب نشینی به چیزی دست پیدا نمیکند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا | عربستان سعودی |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید