اکونومی نیوز / سیاسی

تشکیل سریع دولتی توانمند یک ضرورت ملی در لبنان محسوب می‌شود

کد خبر 68090 1399-09-11 11:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده پارلمان لبنان با تأکید بر لزوم تشکیل هرچه سریعتر دولت جدید این کشور، گفت: تشکیل دولتی توانمند یک ضرورت ملی در لبنان محسوب می شود.
تشکیل سریع دولتی توانمند یک ضرورت ملی در لبنان محسوب می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «قاسم هاشم» نماینده پارلمان لبنان و عضو حزب «توسعه و آزادی» این کشور سخنانی را در خصوص لزوم تشکیل هرچه سریعتر کابینه جدید این کشور مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: لبنان درحال حاضر با بحران هایی در عرصه های گوناگون مواجه است که ضرورت تشکیل هرچه سریعتر دولتی توانمند را گوشزد می کند. تشکیل کابینه جدید در اسرع وقت یک ضرورت ملی محسوب می شود.
این نماینده پارلمان لبنان در ادامه با تأکید بر لزوم فاصله گرفتن از فرقه گرایی در تشکیل دولت جدید، گفت: پایبندی به مباحثی نظیر حزب گرایی و فرقه گرایی موجب ایجاد تأخیر بیشتر در روند تشکیل کابینه می شود.
وی عنوان کرد: مسئولیت ملی ایجاب می کند که همگان به وظیفه خود در قبال تشکیل دولت عمل کنند تا روند تشکیل کابینه جدید لبنان بیش از این با تأخیر مواجه نشود. بدون تردید تداوم این تأخیر، خطراتی را نیز به دنبال خواهد داشت.
آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که مداخلات آمریکا و فرانسه یکی از عوامل مهم عدم تشکیل کابینه جدید لبنان به ریاست سعد الحریری است. آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها شروطی را برای نخست وزیر مکلف لبنان در راستای کنار گذاشتن حزب الله از کابینه تعیین کرده اند. علیرغم اینکه خودِ سعد الحریری نیز تمایل به تشکیل دولت بدون حزب الله را دارد اما تاکنون نتوانسته است به خواسته واشنگتن و پاریس جامه عمل بپوشاند.

کلمات کلیدی » آمریکا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


توافق طرف های درگیر در لیبی درباره انتخاب کابینه موقت
نماینده دبیرکل سازمان متحد در لیبی از توافق طرف های درگیر در لیبی پیرامون انتخاب کابینه موقت خبر داد.

تداوم تظاهرات علیه نتانیاهو در فلسطین اشغالی
صدها نفر شنبه شب برای سی امین هفته متوالی در تل آویو و قدس اشغالی علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید