اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

بدترین افت ماهانه قیمت جهانی طلا از ۲۰۱۶ تا کنون ثبت شد

کد خبر 68084 1399-09-11 11:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاملات ماه نوامبر دیشب به پایان رسید و بدترین ماه برای طلا در ۴ سال اخیر به ثبت رسید. این در حالی اتفاق افتاد که خوش‌بینی به واکسن کرونا و ریکاوری اقتصاد ی میل به خرید طلا را کاهش داده بود.
بدترین افت ماهانه قیمت جهانی طلا از ۲۰۱۶ تا کنون ثبت شد


معاملات ماه نوامبر دیشب به پایان رسید و بدترین ماه برای طلا در ۴ سال اخیر به ثبت رسید. این در حالی اتفاق افتاد که خوش بینی به واکسن و ریکاوری اقتصادی میل به سرمایه گذاری امن در طلا را کاهش داده بود.
شاخص اسپات گلد در معاملات دیشب تا ۱,۷۶۴.۲۹ دلار هم پایین آمد که کمترین قیمت آن از ۲ جولای تا کنون است، اما در انتهای معاملات با ۰.۸ درصد افت در ۱,۷۷۳.۵۶ دلار بسته شد تا افت ماهانه خود را به ۵.۶ درصد برساند. این بدترین سقوط ماهانه قیمت طلا در ۴ سال اخیر است. شاخص طلای آمریکا هم ۰.۴ درصد افت کرد تا در ۱,۷۸۰.۱۰ دلار به معاملات ماه نوامبر خود پایان دهد.
قیمت خرید نقدی هر اونس طلا، اسپات گلد، در معاملات روز سه شنبه تا ساعت ۹:۲۲ به وقت تهران، ۰.۴۸ درصد رشد کرد و به ۱,۷۸۵.۸۱ دلار رسید.
پیش خرید هر اونس طلای آمریکا هم تا این لحظه از معاملات امروز ۰.۴۰ درصد رشد کرد و به ۱,۷۸۸ دلار رسید.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | طلا | شاخص |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان


قیمت جهانی طلا سقوط کرد
قیمت جهان ی طلا در معاملات روز جمعه در حالی سقوط کرد که رشد سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا قیمت دلار را تقویت کرد، با این حال قیمت طلا به سوی ثبت بهترین هفته در ۵ هفته اخیر پیش‌ می‌رود.

تحریم های چین علیه سیاستمداران آمریکا؛ شرارت شما بی پاسخ نمی ماند
وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که علیه 28 سیاستمدار ضد چینی ایالات متحده تحریم اعمال می‌کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید