اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

بهترین ماه برای سهام اروپایی با خوش‌بینی به واکسن کرونا رقم خورد

کد خبر 68083 1399-09-11 11:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بازار های سهام اروپا معاملات ماه نوامبر خود را با امید به خبرهای خوب واکسن کرونا قدرتمندانه به پایان رساندند و بهترین ماه در تاریخ معاملات خود را ثبت کردند.
بهترین ماه برای سهام اروپایی با خوش‌بینی به واکسن کرونا رقم خورد


بازارهای سهام اروپا معاملات ماه نوامبر خود را با امید به خبرهای خوب واکسن قدرتمندانه به پایان رساندند و بهترین ماه در تاریخ معاملات خود را ثبت کردند.
شاخص پن یوروپین استاکس ۶۰۰ در پایان معاملات دیشب با ۰.۶ درصد افت بسته شد اما باز هم توانست به رشد ماهانه بیش از ۱۴ درصد دست پیدا کند. این بهترین ماه این شاخص از زمان آغاز به کار آن در ۱۹۸۶ تا کنون است.
همچنین طبق داده های رفینیتیو، سهام ایرلاین های اروپا هم این ماه بهترین ماه تاریخ خود را ثبت کرده و بیش از ۴۵ درصد جهش کردند.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » سهام | یورو | بازار | شاخص |از پرونده ها بخوانید
» نخستین محموله واکسن کرونا تا چند هفته آینده وارد می‌شود
» پاسپورت دیجیتالی واکسن کرونا توسط مایکروسافت و اورکل تهیه می شود
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان


کاهش بهای مسکن و خودرو پس از بازگشت قیمت‌ها به سایت دیوار
اینترنتبالاخره پس از هشت ماه قیمت‌ها به دیوار برگشتند اما نکته جالب در این بازگشت شکوهمندانه این بود که در این یک هفته گذشته نه قیمت خودرو بالا رفته و نه مسکن. این در حالی است که بهانه اصلی برای حذف قیمت‌ها این بود که سایت‌های خرید و فروش آنلاین باعث افزایش قیمت خودرو و مسکن می‌شوند. حالا با برگشتن قیمت‌ها روی دیوار نه‌تنها روز شنبه ۲۷ دی ماه، قیمت خودرو دوباره ریزش داشته بلکه مسکن هم هنوز روی نمودار نزولی مانده است.

ایجاد روستای شناور سازگار با محیط زیست در هلند
یک شرکت معماری هلندی از ساخت خانه‌های شناور بر روی آب و سازگار با محیط زیست به منظور تکمیل یک طرح روستایی در این کشور خبر داده است.

رئیس جمهور سابق برزیل مشاور هواوی شد
شرکت چینی هواوی برای تداوم نفوذ در برزیل و افزایش شانس راه اندازی شبکه نسل پنجم این کشور رئیس جمهور سابق این کشور را به عنوان مشاور خدمات نسل پنجم به خدمت گرفت.

امکان بهسازی خاک و حفظ محیط زیست با ترکیب خاک و لاستیک
محققان کشور با بررسی خصوصیات مخلوط خاک و لاستیک راهکارهایی را برای بهسازی خاک و حفاظت از محیط زیست ارائه کردند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید