اکونومی نیوز / سیاسی

گزارشی از حمله پهپادی به یک فرمانده سپاه دریافت نکردیم

کد خبر 68076 1399-09-11 11:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: گزارشی از حمله پهپادی به یک سردار سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه نشنیدیم.
گزارشی از حمله پهپادی به یک فرمانده سپاه دریافت نکردیم

به گزارش خبرنگار مهر، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز(سه‌شنبه) در نشست خبری اظهار کرد: شهید فخری‌زاده اسوه ای و نشانه ای و چراغ راهنمایی برای فرزندان ایران اسلامی خواهد بود و این را باید بدانیم خونش شهید زاینده است.
وی به رویدادهای دیپلماتیک هفته اخیر اشاره کرد و گفت: ۵ آذر یک سفر کوتاهی به افغانستان داشتم و علاوه بر ملاقات های رسمی، دیدارهایی با اصحاب اندیشه داشتم و با گروه های مرجع صحبت‌هایی داشتیم. در حوزه مسائل فرهنگی یک رابطه راهبردی انجام نمی‌شود مگر اینکه یک پیوست فرهنگی و مردمی وجود داشته باشد.
خطیب‌زاده ادامه داد: ۵ آذر تبادل زندانیان را داشتیم و ۳ تن از زندانیان ایرانی با یک زندانی استرالیایی مبادله شدند و این تبادل در تهران پس از تشریفات قانونی انجام گرفت.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بعد از شهادت محسن فخری زاده تعداد بسیاری از کشورها این اقدام را محکوم کردند و با آقای ظریف تماس داشتند. مقامات افغانستان، سوریه، عمان، عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، کویت و دفتر سیاسی حماس تماس هایی را گرفتند و در تمامی این تماس ها این ترور محکوم شد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا خبر برخی رسانه‌های عراقی درخصوص شهادت یکی از سرداران سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه بر اثر یک حمله پهپادی صحت دارد؟، گفت: ما گزارشی از این موضوع نشنیدیم و بیشتر خبرسازی به نظر می‌آید. سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح باید در این خصوص صحبت کند. هنوز خبری به صورت موثق در این ارتباط دریافت نکردیم.
ادامه دارد ...کلمات کلیدی » ایران | عراق | افغانستان | مرز | سوریه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


رد خبر بازگشت تیم‌های مذاکره‌کننده با ادامه گفت‌وگوها در وین
آخرین اخبار از مذاکرات وین حاکیست که برخی خبرهای منتشرشده مبنی بر بازگشت تیم‌های مذاکره‌کننده از وین، صحت ندارد.

آلمان: برجام نمرده است؛ این توافق مهمی است که باید حفظ شود
سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز جمعه در سخنانی گفت که برجام نمرده است و باید حفظ شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید