اکونومی نیوز / سیاسی

گزارشی از حمله پهپادی به یک فرمانده سپاه دریافت نکردیم

کد خبر 68076 1399-09-11 11:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: گزارشی از حمله پهپادی به یک سردار سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه نشنیدیم.
گزارشی از حمله پهپادی به یک فرمانده سپاه دریافت نکردیم

به گزارش خبرنگار مهر، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز(سه‌شنبه) در نشست خبری اظهار کرد: شهید فخری‌زاده اسوه ای و نشانه ای و چراغ راهنمایی برای فرزندان ایران اسلامی خواهد بود و این را باید بدانیم خونش شهید زاینده است.
وی به رویدادهای دیپلماتیک هفته اخیر اشاره کرد و گفت: ۵ آذر یک سفر کوتاهی به افغانستان داشتم و علاوه بر ملاقات های رسمی، دیدارهایی با اصحاب اندیشه داشتم و با گروه های مرجع صحبت‌هایی داشتیم. در حوزه مسائل فرهنگی یک رابطه راهبردی انجام نمی‌شود مگر اینکه یک پیوست فرهنگی و مردمی وجود داشته باشد.
خطیب‌زاده ادامه داد: ۵ آذر تبادل زندانیان را داشتیم و ۳ تن از زندانیان ایرانی با یک زندانی استرالیایی مبادله شدند و این تبادل در تهران پس از تشریفات قانونی انجام گرفت.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بعد از شهادت محسن فخری زاده تعداد بسیاری از کشورها این اقدام را محکوم کردند و با آقای ظریف تماس داشتند. مقامات افغانستان، سوریه، عمان، عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، کویت و دفتر سیاسی حماس تماس هایی را گرفتند و در تمامی این تماس ها این ترور محکوم شد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا خبر برخی رسانه‌های عراقی درخصوص شهادت یکی از سرداران سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه بر اثر یک حمله پهپادی صحت دارد؟، گفت: ما گزارشی از این موضوع نشنیدیم و بیشتر خبرسازی به نظر می‌آید. سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح باید در این خصوص صحبت کند. هنوز خبری به صورت موثق در این ارتباط دریافت نکردیم.
ادامه دارد ...کلمات کلیدی » ایران | عراق | افغانستان | مرز | سوریه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تشریح رویکردهای تحولی مرکز پژوهش‌های مجلس/ ۱۴ سامانه راه اندازی می‌شود
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از رویکردهای ۱۴گانه مرکز پژوهش‌ها بازنگری آیین‌نامه داخلی مرکز است،گفت: در نظر داریم ۱۴ سامانه راه‌اندازی کنیم.

نبوی: در تبدیل سیاست‌های کلی نظام به قانون مشکل داریم
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه مشکل در تبدیل سیاست‌ها به قانون است، گفت: اگرسیاست‌های کلی را تبدیل به قانون کنیم، در چرخه کشور به جریان می‌افتند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید