اکونومی نیوز / اجتماعی

بارش برف و باران در برخی مناطق کشور

کد خبر 68074 1399-09-11 11:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی امروز (۱۱ آذر) از بارش برف و باران در برخی مناطق خبر داد.
بارش برف و باران در برخی مناطق کشور


صادق ضیاییان اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی از ظهر امروز (۱۱ آذر) سامانه بارشی از سمت جنوب غرب وارد کشور می شود و در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شمال بوشهر و غرب خلیج فارس سبب بارش باران، گاهی رعد و برق، در برخی مناطق بارش تگرگ، در ارتفاعات بارش برف و در اواخر وقت در نواحی مرکزی کشور سبب بارش پراکنده می شود.
وی با بیان اینکه فردا (۱۲ آذر) فعالیت این سامانه بارشی تشدید می شود، گفت: از این رو این سامانه علاوه بر این نواحی در استان های لرستان، ایلام، همدان، برخی نقاط استان کرمانشاه، مرکزی، اصفهان و قم نیز فعال خواهد بود و در برخی نقاط از استان های سمنان، خراسان رضوی و دامنه های جنوبی البرز مرکز بارش پراکنده را به دنبال دارد.
به گفته ضیاییان شدت بارش فردا (۱۲ آذر) در شمال و شرق خوزستان، لرستان و نیمه شمالی چهارمحال و بختیاری خواهد بود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: طی روز پنجشنبه (۱۳ آذر) در غرب، جنوب غرب، استان های ساحلی خزر، دامنه های جنوبی البرز و نواحی مرکزی کشور و شمال شرق نیز بارش رخ می دهد.
وی افزود: طی روز جمعه (۱۴ آذر) در غرب خلیج فارس، بوشهر، برخی مناطق خوزستان، فارس و غرب کرمان، غرب دریای خزر و غرب گیلان بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت همچنین در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف دور از انتظار نیست.
ضیاییان همچنین گفت: طی روز شنبه (۱۵ آذر) علاوه بر این مناطق در دامنه های جنوبی البرز غربی شاهد بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر شاهد بارش برف خواهیم بود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۲ آذر) نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی، به تدریج ابری با احتمال بارش پراکنده و با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۱۳ آذر) نیز نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی، به تدریج ابری و با احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » قم |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


کرونا در غذاهای چرب ماندگاری بیشتری دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با عنوان این مطلب که ، گفت: نمی‌توان با قاطعیت گفت که غذا عامل انتقال کرونا نیست.

نشانه فلج مغزی کودک و راه‌های پیشگیری
فلج مغزی، شایع ترین اختلال حرکتی کودکان است و به اختلالاتی گفته می‌شود که برحرکت و انقباض ماهیچه تاثیر می گذارد. علایم این اختلال در دوران کودکی ظاهر می شود.

اولین تصاویر از ویروس کرونای انگلیسی ویدئو
نوع انگلیسی جهش یافته ویروس کرونا به میزان ۳۰ درصد نسبت به نوع اصلی آن قدرت کشندگی بیشتری دارد. این ویروس جدید نسبت به نوع اصلی ویروس کرونا نیز به میزان ۷ درصد قدرت انتشار بیشتری دارد.

آخرین وضعیت پرونده فساد مدیران بانکی و احضار «سیف» به دادسرا «رحمت عادلیان» به ۲۰ سال حبس محکوم شد
قضاییاسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه امروز در نشست خبری خود تاکید کرد قوه قضاییه به دنبال مسدود سازی شبکه های اجتماعی نیست.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید