اکونومی نیوز / سیاسی

تظاهرات گسترده مخالفان دولت در مرکز پاکستان

کد خبر 68073 1399-09-11 11:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
با وجود ممنوعیت و دستگیری صدها تن از فعالان، حامیان اپوزیسیون پاکستان در یک شهر مرکزی در این کشور دست به راهپیمایی زده و خواستار استعفای نخست وزیر به اتهام کشورداری بد و ناکارآمد شدند.
تظاهرات گسترده مخالفان دولت در مرکز پاکستان


 این راهپیمایی در شهر مولتن یک روز پس از آن برگزار شد که پلیس به دستور دولت پاکستان صدها تن از معترضان را دستگیر و برگزاری تجمعات را ممنوع کرد و از این اقدام به عنوان روندی ضروری برای مقابله با پاندمی کرونا در این کشور دفاع کرد.
پلیس بیش از ۳۷۰ تن را دستگیر کرد در حالیکه گروه های اپوزیسیون می گویند تعداد دستگیر شدگان بیش از ۱۸۰۰ تن است. مقام ها در مولتن نیز اینترنت موبایل را قطع کردند.
یکشنبه شب، نیروهای امنیتی کانتینرهای مخصوص کشتی رانی را در جاده ها و مسیرها مستقر کردند تا مانع از عبور و مرور معترضان شوند. اما رهبران اپوزیسیون با سرپیچی از دستورات، به سمت یک پارک رفته و در آنجا درگیری ها آغاز و دستگیری ها شروع شد.
پیش از راهپیمایی روز دوشنبه، سخنگوی دولت، اپوزیسیون را متهم کرد که سیاست را بر جان و سلامت مردم ارجح می داند.
مریم نواز، دختر نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان که در لندن و در تبعید به سر می برد، با وجود اینکه به اتهام فساد تحت پیگرد است، در این راهپیمایی شرکت کرد. اوایل روز دوشنبه وی به خبرنگاران گفت که از دستگیری ترسی ندارد و این راهپیمایی به هر هزینه ای که باشد، برگزار می شود.
دیگر شرکت کنندگان در این راهپیمایی آصفه بوتو زرداری، دختر بینظیر بوتو بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » پلیس |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید