اکونومی نیوز / سیاسی

بهانه جدید اروپایی ها برای تحریم کشورهای دیگر/ چین و روسیه در کانون توجه قاره سبز

کد خبر 68070 1399-09-11 10:53
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شورای اروپا قصد دارد از اتحادیه اروپا بخواهد که عوامل حکومتی و یا وابسته به حکومت‌ها را که در انتشار اطلاعات غلط دخالت دارند تحریم کند.
بهانه جدید اروپایی ها برای تحریم کشورهای دیگر/ چین و روسیه در کانون توجه قاره سبز

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت اتحادیه اروپا، برای اولین بار شورای اروپا قصد دارد از اتحادیه اروپا بخواهد که عوامل حکومتی و یا وابسته به حکومت‌ها را که در انتشار اطلاعات غلط دخالت دارند تحریم کند.
در صورت موافقت اتحادیه اروپا، مقررات جدید بخشی از اقدامات مدنظر اتحادیه اروپا برای اعمال کنترل بیشتر بر محتوایی است که در «پلتفرم‌های آنلاین» منتشر می‌شوند.
این مقررات با عنوان «طرح اقدام دموکراسی اروپایی» که فردا چهارشنبه دوم دسامبر رسماً به رهبران اتحادیه اروپا ارائه خواهد شد می‌گوید: این اتحادیه باید از تمام ابزارهایی که در اختیار دارد برای مقابله با دخالت و نفوذ عوامل و قدرت‌های خارجی استفاده کند و به آن‌ها ضربه بزند. روش‌های محتمل برای این کار افشای شیوه‌های کار مجرمان و یا تحریم آن‌ها در صورت تکرار جرم است.
این نخستین بار است که شورای اروپا به عنوان بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، در یک سند رسمی اعمال تحریم را به عنوان یکی از راه‌های مقابله با انتشار اطلاعات غلط پیشنهاد می‌کند.
شورای اروپایی می‌گوید: عوامل خارجی از اطلاعات به عنوان یک اسلحه استفاده می‌کنند و برخی از کشورهای خارجی، به طور مشخص روسیه و چین، با تبلیغات هدفمند و نشر اطلاعات نادرست در خصوص شیوع ویروس کرونا در اتحادیه اروپا، تلاش می‌کنند مباحث آزاد و دموکراتیک را تحت‌الشعاع قرار دهند، افکار عمومی را قطب‌بندی کرده و وجهه خود را بهبود ببخشند.

کلمات کلیدی » کرونا | روسیه | طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


صلاحیت بیش از ۹۰ درصد از داوطلبان انتخابات شوراها تأیید شده است
وزارت کشور اعلام کرد: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها در هیئت‌های اجرایی، صلاحیت بیش از ۹۰ درصد از داوطلبان بر اساس مواد ۳۰ تا ۳۴ و ۵۲ قانون انتخابات، تأیید شد.

جلسه کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز شد
جلسه کمیسیون مشترک برجام میان ایران و گروه ۱+۴ در سطح معاونان سیاسی در گرندهتل وین آغاز شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید