صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

سهام آسیا با داده‌های اقتصادی قدرتمند چین جهش کرد

کد خبر 68054 1399-09-11 10:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز سه‌شنبه تحت تأثیر واکنش سرمایه‌گذاران به انتشار گزارش قدرتمند از فعالیت‌های تولیدی چین جهش کردند.
سهام آسیا با داده‌های اقتصادی قدرتمند چین جهش کرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز سه‌شنبه تحت تأثیر واکنش سرمایه‌گذاران به انتشار گزارش قدرتمند از فعالیت‌های تولیدی چین که بیانگر ریکاوری اقتصاد این کشور پس از شیوع کروناست، جهش کردند.
شاخص شرکت‌های خصوصی کایچین / ‏مارکیت‬ مدیران خرید شرکت‌های تولیدی چین برای ماه نوامبر به ۵۴.۹ واحد رسید که بالاترین سطح این شاخص در یک دهه اخیر است. رقم بالاتر از ۵۰ واحد این شاخص نشان‌دهنده رشد بخش تولید و رقم پایین‌تر از آن نشان‌دهنده افت این بخش است.
این در حالی است که روز دوشنبه هم شاخص پی‌ام‌آی رسمی چین توسط اداره ملی آمار منتشر شده بود و نشان می‌داد پی‌ام‌آی بخش تولید در ماه نوامبر به ۵۲.۱ واحد رسیده است که این خود بالاترین قرائت شاخص در بیش از ۳ سال اخیر بود.
در بازار چین سهام در واکنش به این گزارش جهش کردند؛ کامپوزیت شانگهای ۱.۳۱ درصد و کامپوننت شنزن ۱.۲۷ درصد جهش کردند در حالی که شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۹۳ درصد رشد کرد.
نیکی ژاپن ۱.۵۵ درصد جهش کرد و کوسپی کره‌جنوبی ۱.۳۷ درصد بالا آمد، در حالی که ای‌اس‌اکس استرالیا ۱.۳۴ درصد به ارزش خود افزود.
جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی به جز سهام ژاپن ۱.۰۷ درصد جهش کرد.
در بازار ارز، دلار در مقابل ارزهای مهم آسیا نوسان کرد. در مقابل یوآن چین دلار ۰.۰۴ درصد تضعیف شد و به نرخ برابری ۶.۵۷۴ واحد رضایت داد اما در برابر ین ژاپن ۰.۱۱ درصد رشد کرد و به نرخ برابری ۱۰۴.۳۷ واحد بازگشت.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایرانپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید