اکونومی نیوز / سیاسی

ناو آمریکایی پس از آتش‌سوزی مشکوک از رده خارج می‌شود

کد خبر 68050 1399-09-11 10:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که پس از آتش‌سوزی مشکوک تابستان گذشته در ناوی که در سن‌دیه‌گو پهلو گرفته بود و خسارت زیادی که به آن وارد شد، این ناو را از رده خارج می‌کند چراکه تعمیر آن بسیار گران خواهد شد.
ناو آمریکایی پس از آتش‌سوزی مشکوک از رده خارج می‌شود


 دریادار اریک ورهاگ، از مرکز نگهداری منطقه ای نیروی دریایی آمریکا گفت که هزینه تعمیر کامل ناو "یواس اس بونهام ریچارد" برای توانایی های جنگی ۲.۵ تا ۳ میلیارد دلار برآورد شده است که پنج تا هفت سال نیز طول می کشد.
این ناو تهاجمی آبی_خاکی بیش از چهار روز در ماه ژوئیه گذشته در آتش سوخت که بدترین آتش سوزی در یک ناو نیروی دریایی آمریکا در خارج از محدوده جنگی توصیف شده است. این ناو با آسیب های وسیع ساختاری، الکتریکی و مکانیکی روبرو شد.
ترمیم آن برای مصارف دیگر مثلا به عنوان بیمارستان تقریبا به اندازه ترمیم کامل آن زمان می برد و هزینه آن یک میلیارد دلار برآورد شده است.
 طبق گفته ورهاگ، از رده خارج کردن این ناو ۹ ماه تا یک سال زمان می برد و ۳۰ میلیون دلار هزینه دارد.
یک مقام ارشد نظامی در ماه اوت گفته بود که آتش سوزی ۱۲ ژوئیه در این ناو مشکوک بود و یک ملوان نیروی دریایی نیز به عنوان مظنون مورد بازجویی قرار گرفت.
با این حال ورهاگ از اظهار نظر درباره نتیجه تحقیقات درباره آتش سوزی در این ناو خودداری کرد و گفت: «زمان مناسب که برسد نتیجه گیری اعلام می شود.»
این کشتی احتمالا در سن دیه گو از رده خارج خواهد شد.
زمانیکه آتش سوزی در این ناو آغاز شد، ۱۶۰ ملوان و افسر در کشتی حضور داشتند و بیش از ۶۰ نفر مجروح شدند و تحت درمان قرار گرفتند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


نمایندگان روسیه و چین با هیات ایرانی در وین دیدار کردند
روسای هیات‌های مذاکره‌ کننده روسیه و چین با حضور در محل اقامت معاون وزیر خارجه ایران در وین، نشست سه جانبه ای را برگزار کردند.

غنی سازی ۶۰ درصدی پیشنهاد من بود
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: ‏‏یک‌ ماه پیش که به دولت پیشنهاد دادم برای رفع تحریم‌ها، غنی سازی ۶۰ درصدی را انجام دهد، می‌دانستم عده‌ای ایران مقتدر را برنمی‌تابند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید