اکونومی نیوز / سیاسی

ناو آمریکایی پس از آتش‌سوزی مشکوک از رده خارج می‌شود

کد خبر 68050 1399-09-11 10:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که پس از آتش‌سوزی مشکوک تابستان گذشته در ناوی که در سن‌دیه‌گو پهلو گرفته بود و خسارت زیادی که به آن وارد شد، این ناو را از رده خارج می‌کند چراکه تعمیر آن بسیار گران خواهد شد.
ناو آمریکایی پس از آتش‌سوزی مشکوک از رده خارج می‌شود


 دریادار اریک ورهاگ، از مرکز نگهداری منطقه ای نیروی دریایی آمریکا گفت که هزینه تعمیر کامل ناو "یواس اس بونهام ریچارد" برای توانایی های جنگی ۲.۵ تا ۳ میلیارد دلار برآورد شده است که پنج تا هفت سال نیز طول می کشد.
این ناو تهاجمی آبی_خاکی بیش از چهار روز در ماه ژوئیه گذشته در آتش سوخت که بدترین آتش سوزی در یک ناو نیروی دریایی آمریکا در خارج از محدوده جنگی توصیف شده است. این ناو با آسیب های وسیع ساختاری، الکتریکی و مکانیکی روبرو شد.
ترمیم آن برای مصارف دیگر مثلا به عنوان بیمارستان تقریبا به اندازه ترمیم کامل آن زمان می برد و هزینه آن یک میلیارد دلار برآورد شده است.
 طبق گفته ورهاگ، از رده خارج کردن این ناو ۹ ماه تا یک سال زمان می برد و ۳۰ میلیون دلار هزینه دارد.
یک مقام ارشد نظامی در ماه اوت گفته بود که آتش سوزی ۱۲ ژوئیه در این ناو مشکوک بود و یک ملوان نیروی دریایی نیز به عنوان مظنون مورد بازجویی قرار گرفت.
با این حال ورهاگ از اظهار نظر درباره نتیجه تحقیقات درباره آتش سوزی در این ناو خودداری کرد و گفت: «زمان مناسب که برسد نتیجه گیری اعلام می شود.»
این کشتی احتمالا در سن دیه گو از رده خارج خواهد شد.
زمانیکه آتش سوزی در این ناو آغاز شد، ۱۶۰ ملوان و افسر در کشتی حضور داشتند و بیش از ۶۰ نفر مجروح شدند و تحت درمان قرار گرفتند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


پیگیری حقوقی و دیپلماتیک ترور سردار سلیمانی مورد بحث قرار گرفت
در نشست رئیس کمیته حقوق بشر مجلس با جمعی از مسئولان وزارت امور خارجه، پیگیری حقوقی و دیپلماتیک ترور سردار شهید سلیمانی و دانشمند شهید محسن فخری زاده مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

تفاهم نامه همکاری بین نیروی هوایی ارتش ودانشگاه صنعتی شریف امضاشد
تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه تحقیقات صنعتی و دانش بنیان بین دانشگاه صنعتی شریف و نیروی هوایی ارتش با حضور امیر نصیر زاده و رئیس دانشگاه شریف امضا شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید