صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

چین واکسن کووید-۱۹ را به کیم جونگ اون داد

کد خبر 68049 1399-09-11 10:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک تحلیلگر آمریکایی امروز (سه‌شنبه) از قول دو منبع اطلاعاتی ناشناس ژاپنی اعلام کرد، چین برای کیم جونگ اون و خانواده وی واکسن کروناویروسی را تهیه کرده که در مرحله آزمایشی قرار دارد.
چین واکسن کووید-۱۹ را به کیم جونگ اون داد


 هری کازیانیس، کارشناس مسائل کره شمالی در اندیشکده منافع ملی در واشنگتن گفت، کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی و خانواده اش و چند تن دیگر از مقام های ارشد این کشور واکیسنه شده اند.
وی ادامه داد، هنوز مشخص نیست که کدام شرکت دارویی این واکسن را که در مرحله آزمایش قرار دارد، برای خانواده رهبر کره شمالی تهیه کرده و آیا این واکسن ایمنی بدن را در مقابل این بیماری ویروسی تامین می کند یا خیر.
این کارشناس همچنین گفت: کیم جونگ اون و چند تن از مقام های ارشد کره شمالی در حلقه خانواده او و شبکه رهبری کره شمالی به لطف واکسن تامین شده از سوی دولت چین ظرف دو یا سه هفته واکسینه شده اند.
این کارشناس از قول پیتر هوتز، دانشمند پزشکی آمریکایی همچنین گفت، دست کم سه شرکت دارویی چینی واکسن کرونا را می سازند که شرکت های "سینوواک بیوتک"، "کنسینو بیو" و "سینوفرام" هستند.
شرکت سینوفرام می گوید، واکسن آن برای نزدیک به یک میلیون چینی استفاده شده اگرچه هیچ یک از این شرکت ها به صورت علنی فاز سوم آزمایش های بالینی را برای واکسن های خود که در مرحله آزمایش قرار دارند، انجام نداده اند.
کره شمالی ابتلا به این ویروس را در کشورش تایید نکرده اما سرویس اطلاعات کره جنوبی گفته که شیوع این بیماری را نمی تواند در این کشور کمونیستی رد کند چون کره شمالی با چین روابط تجاری و دوستانه ای دارد.
مایکروسافت ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود که دو گروه هکری کره شمالی تلاش کردند تا شبکه ساخت واکسن کرونا در چند کشور را هک کنند اما به کمپانی ها اشاره ای نکرده بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین نشست اضطراری برگزار می کند
سازمان همکاری اسلامی در بیانیه ای از نشست مجازی روز یکشنبه خود به منظور بررسی تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین خبر داد.

پزشکیان صبح شنبه ثبت نام می‌کند
یک فعال سیاسی نزدیک به مسعود پزشکیان گفت: آقای پزشکیان ساعت ۹ صبح شنبه برای ثبت نام در انتخابات به وزارت کشور می‌رود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید