اکونومی نیوز / سیاسی

«ناتو» طرح افزایش نیروهای نظامی خود در عراق را بررسی می‌کند

کد خبر 68045 1399-09-11 10:29
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دبیرکل «ناتو» در سخنانی اعلام کرد که وزرای خارجه عضو این سازمان طی نشست مشترک ۲ روزه خود که از امروز آغاز می شود، طرح افزایش نیروهای نظامی در عراق را بررسی می کنند.
«ناتو» طرح افزایش نیروهای نظامی خود در عراق را بررسی می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از افزایش احتمالی شمار نیروهای این سازمان در عراق طی سال آتی میلادی خبر داد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت که وزرای خارجه عضو سازمان ناتو طی نشست مشترک ۲ روزه خود که از امروز آغاز می شود، طرح افزایش نیروهای نظامی در عراق را بررسی می‌کنند.
استولتنبرگ در ادامه تأکید کرد: نشستی که امروز برگزار می شود به صورت ویدئوکنفرانسی خواهد بود و طی آن طرح ۲۰۳۰ ناتو مورد بررسی قرار می گیرد؛ کما اینکه در این نشست مأموریت ناتو در افغانستان نیز بررسی می شود.
نشست امروز و فردای وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با هدف ترسیم راهبرد این سازمان برای سال های آتی و نیز حضور نظامی آن در عراق و افغانستان برگزار می‌شود.
برخی منابع نیز اعلام کرده اند که «جو بایدن» رئیس جمهور احتمالی آتی ایالات متحده آمریکا نیز از سوی سران ناتو برای مشارکت در نشست مذکور دعوت شده است و احتمال دارد وی در این نشست به سخنرانی بپردازد.

کلمات کلیدی » آمریکا | عراق | افغانستان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


نیروهای امنیتی عراق هدف حمله تروریستی قرار گرفتند
گزارشها از وقوع یک حمله تروریستی به نیروهای امنیتی عراق مستقر در منطقه طارمیه بغداد خبر می دهند.

هزینه عجیبی که نپیوستن به اف‌ای‌تی‌اف روی دست ملت ایران گذاشت
اقتصاد سیاسیعلی قنبری، کارشناس اقتصاد ی گفت: ایران با نپیوستن به اف ای تی اف تقریبا جزو نادر کشورهایی مانند کره شمالی است که این کار را انجام نداده که تحت تاثیر این مساله ارتباطات پولی و مالی دنیا با کشور ما قطع شده و سبب ضرر و زیان فراوانی متوجه ایران شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید