اکونومی نیوز / اجتماعی

شهرداری به مصوبات شورای شهر در حوزه نظارت مالی توجه نمی‌کند

کد خبر 68029 1399-09-11 10:12
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران گفت: نسبت به بی توجهی به حق نظارت مالی شورا و عدم اجرا تکالیف قانونی توسط شهرداری تذکر می دهم و خواستار پایان دادن به روند بی توجهی هستم.
شهرداری به مصوبات شورای شهر در حوزه نظارت مالی توجه نمی‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، مجید فراهانی در دویست و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر به شهردار تهران گفت: ارتقا سطح سلامت و انضباط مالی و مقابله با تخلفات مالی و محاسباتی یکی از انتظارات به حق شهروندان از شورای شهر است، انتظاری که متاسفانه در طی ادوار شورا تاکنون به آن پاسخ مناسب و در خور شانی داده نشده و زمینه ساز بی اعتمادی شهروندان نسبت به سلامت مالی اداره شهر شده است.
وی افزود: علی رغم تصریح قانونگذار در تبصره ذیل بند ۳۰ ماده ۸۰ قانون شوراها و به رسمیت شناختن حق نظارت مالی شورا در حین خرج با تایید ذی حساب و قائم مقامان ذی حساب و تاکیدات مکرر شورا در مصوبات تعیین و انتخاب قائم مقامان ذی حساب متاسفانه شاهد بی توجهی های مکرر شهرداری هستیم.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به برخی موارد اظهار کرد: جابجائی قائم مقامان ذی حساب منتخب شورا، بدون اخذ مصوبه از واحد مورد تأیید شورا و بکارگیری این افراد در سایر واحدها، که این امر مغایر مصوبه شورا می باشد. افرادی به صورت هم زمان در بیش از یک واحد به عنوان قائم مقام ذی حساب یا سرپرست قائم مقام ذی حساب از سوی ذی حساب شهرداری منصوب می گردند که این امر مغایر صریح ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل مصوب ۱۲۷۲ مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی آن است.
وی افزود: همچنین افرادی که بیش از این دارای سابقه قائم مقام ذی حساب مورد تأیید شورای اسلامی شهر تهران نبوده اند، پیش از تصویب و تأیید شورا در واحدهای اجرایی به عنوان قائم مقام ذی حساب به کار گرفته می شوند و سپس برای اخذ تأیید به شورا معرفی می شوند که این رویه مغایر قانون است.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به دیگر موارد بی توجهی شهرداری تهران اضافه کرد: جابجایی و انتقال افراد پس از سه ماه گذشت زمان از مصوبه شورا مبنی بر تایید بکارگیری فرد در واحد مربوط به عنوان قائم مقام ذی حساب؛ که این امر بی توجهی به مصوبات شورا را در اذهان تقویت می کند. از سوی دیگر گزارش نظارتی از حسن اجرای مصوبات بودجه شهرداری تهران و واحدها و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و ارائه به شورا هر دو ماه یکبار توسط ذی حساب شهرداری تهران بر اساس تبصره ۷ اصلاحیه مصوبه انتخاب ذی حساب و عوامل ذی حسابی در شهرداری تهران، سازمانها و شرکت های تابعه ارائه نمی شود.
فراهانی گفت: بر همین اساس در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره بی توجهی به حق نظارت مالی شورا در حین خرج بر اساس تبصره ذیل بند ۳۰ ماده ۸۰ قانون شوراها در بکارگیری افراد بدون تایید شورا به عنوان قائم مقام ذی حساب به شهردار تهران تذکر می دهم.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در پایان افزود: اینجانب نارضایتی خود را از این رویه و بی توجهی به حق نظارت مالی شورا و عدم اجراء تکالیف قانونی توسط شهرداری تهران اعلام می کنم و خواستار پایان دادن به روند بی توجهی نسبت به مصوبات شورا در حوزه نظارت مالی حین خرج هستم.

کلمات کلیدی » تهران | مجلس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


هنوز سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در آموزش و پرورش تشکیل نشده است
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی آموزش گفت: سال گذشته، اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، تصویب و به دستگاه‌های مربوط ابلاغ شد؛ اما هنوز این سازمان در مجموعه آموزش و پرورش تشکیل نشده است.

تاکید بر نقش راهبری معلمان مؤلّف و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه
وزیرآموزش و پرورش در پیامی به مناسبت جشنواره «معلمان مؤلّف»، گفت: نباید از نقش راهبری معلمان مؤلّف، هنرمند و فرهنگیان پیشرو در تعالی مدرسه، غافل شد.

مدیرعامل فایزر: احتمالا تزریق دوز سوم واکسن کرونا در عرض یک سال نیز ضروری باشد
مدیر عامل شرکت داروسازی فایزر اعلام کرد: افرادی که دو دوز واکسن کرونای شرکت فایزر-بایون تک را دریافت کرده اند احتمالا به تزریق دوز سوم نیز در عرض یک سال نیاز خواهند داشت.

جزئیات برگزاری نخستین جشنواره «معلمان مؤلف» اعلام‌ شد
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش از برگزاری نخستین جشنواره «معلمان مؤلف» در وزارت آموزش و پرورش خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید