اکونومی نیوز / سیاسی

«حماس» از هیچ تلاشی برای تحقق «آشتی ملی» دریغ نمی‌کند

کد خبر 68028 1399-09-11 10:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مشاور رسانه ای رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی تأکید کرد که این جنبش همچنان از هیچ تلاشی برای تحقق آشتی ملی دریغ نمی کند.
«حماس» از هیچ تلاشی برای تحقق «آشتی ملی» دریغ نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «طاهر النونو» مشاور رسانه ای «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» از تداوم تلاش های این جنبش برای تحقق آشتی ملی خبر داد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: جنبش حماس همانند گذشته از هیچ تلاشی در راستای تحقق وحدت و آشتی ملی، پایان دادن به دودستگی و اختلافات داخلی و نیز ایجاد یک مرجعیت رهبری ملی، دریغ نمی کند.
مشاور رسانه ای هنیه همچنین با اشاره به بیانیه اخیر دفتر ریاست جمهوری مصر پس از دیدار محمود عباس و عبدالفتاح السیسی، تأکید کرد: درحال حاضر لزوم تلاش بیشتر در راستای پایان دادن به رنج و محنت‌های ساکنان نوارغزه و برچیدن محاصره این منطقه احساس می شود.
درحالی که جنبش های فتح و حماس درحال مذاکره و رایزنی با یکدیگر در قاهره برای تحقق آشتی ملی بودند، تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه ای رسماً از آغاز مجدد همکاری های امنیتی خود با رژیم صهیونیستی خبر داد؛ مسأله ای که مذاکرات دو طرف را به شکست کشاند.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید