اکونومی نیوز / سیاسی

دشمن زبان زور و مقابله به مثل را می‌فهمد

کد خبر 68026 1399-09-11 10:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ما همه تعهدات خود را انجام دادیم اما دشمن انجام نداد و آنان زبان زور و مقابله به مثل را می‌فهمند.
دشمن زبان زور و مقابله به مثل را می‌فهمد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح دوفوریتی «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران»،گفت: در بخش عمده‌ای از این طرح دوفوریتی، تکالیفی در تشخیص، توسعه و افزایش سطح غنی‌سازی و همچنین انباشت و نگهداری آن در نظر گرفته شده و با توضیحاتی که کمالوندی در صحن علنی مجلس داد، مشخص شد که مجلس تکالیفی را در این طرح در نظر گرفته که کاملاً شدنی و قابل تحقق است.
وی با اشاره به گام‌های کاهش تعهدات برجامی، اظهار داشت: مطابق با گام‌های پنج‌گانه کاهش تعهدات برجامی، سطح غنی‌سازی ما از ۳.۶۷ به ۴.۲ درصد رسید درحالی‌که در طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها آمده که سطح غنی‌سازی به بالای ۲۰ درصد برسد چرا که با غنی‌سازی ۴.۲ درصد، دشمن در لغو تحریم‌ها تجدیدنظر نمی‌کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: مخالفت نمایندگان با این طرح هم این بود که باید این طرح‌ قوی‌تر باشد و کسی با اصل طرح مخالف نیست و همه معتقدند که باید مُشت محکم‌تری بر دهان دشمن زده شود.
ذوالنور افزود: یک نفر از نمایندگان گفت که «این طرح احساساتی است و به دلیل شهادت شهید فخری‌زاده تدوین شده» درحالی‌که چندین ماه است ما این طرح را تهیه کرده‌ایم. مگر ما می‌دانستیم که قرار است شهید فخری‌زاده به شهادت برسد؟
وی تأکید کرد: امروز باید فریاد وحدت و اقتدار از مجلس بلند شود، ما نباید در کلیات طرح تزلزل داشته باشیم، کلیات این طرح باید با بالاترین رأی به تصویب برسد تا بر تن دشمن لرزه بیفتد و زمانی که به جزئیات طرح رسیدیم، نمایندگان می‌توانند روی مواد آن بحث کنند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن دیده است که ما همه تعهداتمان را انجام دادیم و آنان هر غلطی می‌کنند؛ اگر عکس‌العمل نشان ندهیم، دشمن بی‌حیاتر می‌شود و باید بدانیم که دشمن زبان زور، تقابل و مقابله به مثل را می‌فهمد.

کلمات کلیدی » ایران | مجلس | نماینده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


صلاحیت بیش از ۹۰ درصد از داوطلبان انتخابات شوراها تأیید شده است
وزارت کشور اعلام کرد: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها در هیئت‌های اجرایی، صلاحیت بیش از ۹۰ درصد از داوطلبان بر اساس مواد ۳۰ تا ۳۴ و ۵۲ قانون انتخابات، تأیید شد.

شاهین محمد صادقی اعلام کاندیداتوری کرد
مسئول سابق سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در نشستی خبری از قصد خود برای کاندیداتوری در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری خبر داد.

تاکید دبیرکل حزب موتلفه بر حمایت از رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: اگر آیت الله رئیسی برای انتخابات حاضر شود، وحدت جمعی حول محور وی حفظ خواهد شد و حزب موتلفه تیم خود را به او عرضه می کند.

واکنش امام جمعه آبادان به خبر تزریق واکسن کرونا
امام جمعه آبادان در پی شایعه دریافت واکسن کرونا گفت: تا الان هیچ گونه واکسنی نزدم و قطعا نخواهم زد تا افراد اولویت دار استفاده کنند. 


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید