اکونومی نیوز / بازار و تجارت

دیوان عدالت مصوبه ستاد اقتصادی دولت را متوقف کرد +سند

کد خبر 68024 1399-09-11 10:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
درحالی که قرار بود در تاریخ ۹۹/۹/۹ از سامانه جامع تجارت رونمایی شود، با رای دیوان عدالت اداری فرایند اظهار کالا که قرار بود به جای سامانه گمرک در سامانه مذکور انجام شود، متوقف شد.
دیوان عدالت مصوبه ستاد اقتصادی دولت را متوقف کرد +سند


مهر ماه امسال نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در مکاتبه ای با میر اشرفی رئیس کل گمرک ایران، اعلام کرد، بر اساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت که به تایید رئیس جمهوری رسیده، به منظور حفظ یکپارچگی و جامعیت اطلاعات سامانه جامع تجارت و حذف دوباره کاریها در فرآیند تجارت، گمرک جمهوری اسلامی ایران موظف است تبادل اطلاعات با بازرگانان و دستگاههای ذیربط در فرآیند تجارت (از جمله دریافت اظهار کالا و مجوزهای ترخیص) را صرفاً از طریق سامانه جامع تجارت به انجام برساند.
وزارت صنعت، معدن و تجارت موظّف است اطلاعات مورد نیاز گمرک را در سامانه جامع تجارت از بازرگانان و دستگاههای مربوط دریافت نموده و دسترسی گمرک جمهوری اسلامی ایران به سامانه را به صورت برخط فراهم نماید.
درحالی که قرار بود در تاریخ ۹۹/۹/۹ از سامانه جامع تجارت رونمایی شود، با رای دیوان عدالت اداری فرایند  اظهار کالا که قرار بود به جای سامانه گمرک در سامانه مذکور انجام شود، متوقف شد.
در قرار قبول دستور موقت آمده است، با بررسی مفاد دادخواست شاکی و با توجه به تشریفات انحصاری  حوزه امور گمرکی، در صورت اجرای مفاد ابلاغیه جلسه ۱۷۰ ستاد  اقتصادی دولت،  موجبات ورود خسارت فراهم می شود، دستور موقت مبنی بر توقیف عملیات اجرایی تا تعیین تکلیف قطعی شکایت صادر و اعلام میگردد.
گفتنی است، با توجه به مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز  صدور این دستور موقت با ابهاماتی همراه است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | طلا | عدالت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


قیمت سکه، طلا و ارز 99.11.07
بازرگانی در هفتمین روز بهمن ماه و بر اساس اعلام صرافی ملی هر دلار آمریکا به قیمت ۲۲ هزار و 970 تومان و هر یورو  نیز به نرخ ۲۷ هزار و  900 تومان ارزش گذاری شده و با این افزایش دلار در مرز 23 هزار تومان قرار گرفت.

استفاده از دستکش یکبار مصرف سینا ایمنی را به شما هدیه می دهد
با وجود شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا استفاده از تمهیدات بهداشتی برای مقابله با بیماری گریز ناپذیر است.

ماجرای کلوچه آلوده ایرانی در آلمان چه بود؟
رئیس پژوهشگاه استاندارد درباره وجود آلایندگی در کلوچه ایرانی صادر شده به آلمان توضیحاتی ارائه داد.

افزایش قیمت کاغذ تامین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی ۳ ماه اول ۱۴۰۰ 
دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار با اشاره به وجود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور گفت که طبق اعلام بانک مرکزی ارز مورد نیاز تامین کالاهای اساسی سه ماه اول سال ۱۴۰۰ تامین شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید