اکونومی نیوز / اجتماعی

شهردار تهران نسبت به اصلاح ساختار شهرداری اقدام کند/فعالیت چندین معاونت شهرداری غیرقانونی است

کد خبر 68018 1399-09-11 09:58
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: تداوم فعالیت معاونت توسعه منابع انسانی و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری غیر قانونی است و شهردار باید نسبت به اصلاح ساختار اقدام کند.
شهردار تهران نسبت به اصلاح ساختار شهرداری اقدام کند/فعالیت چندین معاونت شهرداری غیرقانونی است

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رسولی در دویست و پنجاه و دومین جلسه صبح امروز شورای شهر در تذکر پیش از دستور خود خطاب به پیروز حناچی شهردار تهران گفت: ماده ۱۱۲ قانون استخدام کشوری مقرر می دارد که شهرداری ها مکلف اند نسبت به کلیه قوانین استخدامی قبلاً موافقت سازمان اداری استخدامی جلب کنند. قانون اصلاح پاره از مواد شهرداری اختیارات وزارت کشور را به انجمن شهر یعنی شورای شهر واگذار کرده است. به علاوه ماده ۴ آیین نامه استخدامی شهر تهران مصوب ۱۳۵۹ مقرر می دارد سازمان تفصیلی شهرداری با رعایت ماده ۱۱۲ قانون استخدام کشوری باید به تصویب شورای شهر برسد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تاکید کرد: بر اساس الزامات قانونی مذکور، به آقای حناچی تذکر می دهم که ضروری در جهت رفع ایرادات قانونی سازمان شهرداری چندین اقدام را انجام دهند.
وی تصریح کرد: اولین اقدام تعیین تکلیف معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری است. تفکیک این معاونت از معاونت امور اداری بدون رعایت ماده ۱۱۲ بوده است و تداوم فعالیت این واحد سازمانی در ستاد شهرداری و زیر مجموعه های آن در مناطق غیر قانونی است و باید نسبت به آن اقدام شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر افزود: موضوع بعدی تشکیل معاونت فرهنگی و اجتماعی بدون توجه به ماده ۱۱۲ بوده و تداوم فعالیت آن فاقد وجاهت قانونی است و باید برای آن اقدام شود. معاونت هماهنگی امور مناطق نیز ازجمله همین موارد است و بقای سازمانی این واحد مخالف قوانین است. به علاوه ۴۵ درصد واحدهای سازمانی معاونت هماهنگی امور مناطق اطباق قانونی ندارد و رسیدگی به آن در شورا تحت رسیدگی بوده که به زودی طرح آن تقدیم شورا می شود.
رسولی ابراز داشت: با توجه به لایحه اصلاح ساختار شهرداری و نامه رئیس شورای شهر انتظار دارم تا شهردار تهران حسب وظیفه نسبت به قانون مندی سازمان شهرداری اقدام کند.

کلمات کلیدی » تهران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تکمیل ظرفیت سردخانه ایذه تکذیب شد ثبت روز بدون فوتی کرونایی در ایذه
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در واکنش به خبر و انتشار فیلمی درباره اشباع سردخانه ایذه گفت: این خبر از اساس صحت ندارد و امروز ایذه هیچ فوتی ناشی از کرونا نداشته است.

چرا کودکان زیادی در برزیل بر اثر کرونا می‌میرند؟
مرگ و میر در برزیل بر اثر کرونا در حال حاضر در بالاترین سطح است. اما با وجود این که کرونا بندرت باعث مرگ کودکان می‌شود، در برزیل تا کنون ۱۳۰۰ نوزاد بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

زنجیره کرونا با واکسینه شدن ۷۰ درصد مردم قطع می شود ­
رییس کمیته علمی ستاد مقابله با ویروس کرونا گفت: با واکسینه کردن ۱۶ و نیم میلیون نفر، حدود ۲۰ درصد از مردم در معرض خطر، شانس مرگ کاهش می‌یابد ولی آمار ابتلا تغییری نمی‌کند.

برای خرید ۶۰ میلیون دُز واکسن اسپوتنیک با روسیه مذاکره کرده‌ایم
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: برای تامین ۶۰ میلیون دُز با طرف های روسی برای چند ماه آینده مذاکره شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید