اکونومی نیوز / سیاسی

مجلس دیگر نمی‌خواهد در حاشیه باشد/ نمی‌گذاریم پشت اتاق‌های در بسته قانون تصویب شود

کد خبر 68017 1399-09-11 09:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده مردم محلات در مجلس گفت: مجلس دیگر نمی‌خواهد در حاشیه باشد و اجازه نمی‌دهیم دیگران پشت اتاق‌های در بسته قانونی را تصویب کنند.
مجلس دیگر نمی‌خواهد در حاشیه باشد/ نمی‌گذاریم پشت اتاق‌های در بسته قانون تصویب شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران اظهار داشت: سوال بنده این است آیا برخی از مفاد  قراردادهای سابق به نحوی برای ما مشکل ایجاد نکرد و مغایر با قانون نبود؟
وی متذکر شد: ما مشاهده کردیم که عده ای بدون نظر مجلس  قراردادهایی را درباره FATF و پالرمو و همچنین  قراردادهای نفتی امضا و حتی برخی مفاد آن را اجرا کردند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس دیگر نمی خواهد در حاشیه باشد بلکه می خواهد به هویت خودش بازگردد و اجازه ندهد دیگران پشت اتاق های  در بسته قانونی را تصویب کنند.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سوال بنده این است که آیا اینستکس و SPV عملیاتی شد؟ دو سال کشورهای اروپایی ما را معطل خودشان کردند.
سلیمی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی قانون اقدام متقابل را پس از انعقاد برجام به تصویب رساند اما به دلیل آنکه مجلس از خودش ضعف نشان داد این قانون اجرا نشد اما مجلس فعلی مجلس انقلابی است و به دنبال احیای هویت واقعی خودش است و شان مجلس این است که اقدام مقابل، متقابل و به جا انجام دهیم.

کلمات کلیدی » ایران | نفت | حقوق | انقلاب |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید