اکونومی نیوز / سیاسی

تشکیلات خودگردان مذاکرات فتح و حماس در قاهره را به شکست کشاند

کد خبر 68011 1399-09-11 09:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به ازسرگیری روابط تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم صهیونیستی، گفت: این اقدام تشکیلات خودگردان مذاکرات فتح و حماس در قاهره را به شکست کشاند.
تشکیلات خودگردان مذاکرات فتح و حماس در قاهره را به شکست کشاند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «محمد الهندی» عضو ارشد جنبش «جهاد اسلامی» فسلطین سخنانی را در خصوص شکست مذاکرات و رایزنی های سیاسی میان جنبش های فتح و حماس در قاهره مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وی ضمن انتقاد شدید از سیاست های تشکیلات خودگردان فلسطین، اظهار داشت: ازسرگیری روابط امنیتی میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی موجب شد تا رایزنی‌های سیاسی در قاهره به نتیجه نرسد.
الهندی در ادامه یادآور شد: هدف اصلی و اساسی از گفتگوهای قاهره تدوین یک پروژه ملی جامع بود که تشکیلات خودگردان فلسطین با سیاست هایی که در قبال صهیونیستها اتخاذ کرد، این گفتگوها را به شکست کشاند.
این عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین تصریح کرد: واقعیت آن است که نتایج انتخابات آمریکا موجب شد تا تشکیلات خودگردان فلسطین روی جو بایدن حساب ویژه ای باز کند و روابط خود با صهیونیستها را از سر بگیرد.
تشکیلات خودگردان فلسطین اخیراً روابط و همکاری‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی را از سر گرفته است؛ اقدامی که اعتراض گروه‌های مقاومت را به دنبال داشت. در همین ارتباط، جنبش حماس تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین برای از سرگیری همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. در بیانیه حماس آمده است که تشکیلات خودگردان با این اقدام تمام نتایج اجماع تاریخی دبیران کل گروه‌های فلسطینی را زیر پا گذاشت.
جنبش حماس این اقدام تشکیلات خودگردان را به مثابه خنجری به تلاش‌های ملی برای ایجاد شراکت ملی_راهبردی جهت مقابله با طرح موسوم به معامله قرن خواند. در عین حال، جنبش جهاد اسلامی نیز برقراری روابط مجدد بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی را کودتا علیه تمام تلاش‌ها برای شراکت ملی و هم پیمان شدن با دشمن برشمرد.

کلمات کلیدی » آمریکا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


حمله دزدان دریایی به کشتی ترکیه/یک ملوان کشته و ۱۵خدمه ربوده شدند
خبرگزاری آناتولی ترکیه از حمله دزدان دریایی به یک کشتی این کشور مقابل سواحل نیجریه و کشته شدن یک ملوان و ربوده شدن ۱۵ خدمه این کشتی خبر داد.

جو بایدن، خلیل زاد را در سمت خود حفظ می‌کند
دولت بایدن قصد دارد زلمی خلیل زاد، نماینده عالی رئیس جمهور پیشین آمریکا در مذاکرات صلح افغانستان را فعلاً در سمت خود حفظ کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید