اکونومی نیوز / اجتماعی

بلیت مترو باید به تدریج گران شود

کد خبر 68001 1399-09-11 09:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: اخذ هزینه ۵ هزار تومانی بلیت مترو باید به تدریج انجام شود تا به مردم فشار نیاید.
بلیت مترو باید به تدریج گران شود


زهرا صدراعظم نوری با بیان اینکه هزینه واقعی استفاده از بلیت مترو ۱۵ هزار تومان تمام می شود، گفت: طبق قانون یک سوم هزینه بلیت مترو بر عهده دولت، یک سوم بر عهده شهرداری و یک سوم دیگر بر عهده مسافر است.
عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر دولت سهم خود را نمی دهد، مسافر هم تنها بخشی از آن را می دهد و شهرداری علاوه بر سهم خود، سهم مابقی را هم می دهد.
وی با تأکید بر اینکه برای توسعه مترو باید هزینه های آن تأمین شود، تصریح کرد: اگر در شرایطی هستیم که مسافر نمی تواند سهم خود را به صورت کامل بدهد، دولت و شهرداری باید عهده دار آن شوند.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه اخذ هزینه ۵ هزار تومانی بلیت مترو باید به تدریج انجام شود تا به مردم فشار نیاید، گفت: وقتی پرداخت چنین هزینه ای برای مردم مقدور نیست، مجلس باید مصوب کند که هزینه آن را دولت پرداخت کند، زیرا در غیر این صورت توسعه و تجهیز مترو امکان پذیر نخواهد بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » تهران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تکمیل ظرفیت سردخانه ایذه تکذیب شد ثبت روز بدون فوتی کرونایی در ایذه
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در واکنش به خبر و انتشار فیلمی درباره اشباع سردخانه ایذه گفت: این خبر از اساس صحت ندارد و امروز ایذه هیچ فوتی ناشی از کرونا نداشته است.

چرا کودکان زیادی در برزیل بر اثر کرونا می‌میرند؟
مرگ و میر در برزیل بر اثر کرونا در حال حاضر در بالاترین سطح است. اما با وجود این که کرونا بندرت باعث مرگ کودکان می‌شود، در برزیل تا کنون ۱۳۰۰ نوزاد بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

زنجیره کرونا با واکسینه شدن ۷۰ درصد مردم قطع می شود ­
رییس کمیته علمی ستاد مقابله با ویروس کرونا گفت: با واکسینه کردن ۱۶ و نیم میلیون نفر، حدود ۲۰ درصد از مردم در معرض خطر، شانس مرگ کاهش می‌یابد ولی آمار ابتلا تغییری نمی‌کند.

برای خرید ۶۰ میلیون دُز واکسن اسپوتنیک با روسیه مذاکره کرده‌ایم
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: برای تامین ۶۰ میلیون دُز با طرف های روسی برای چند ماه آینده مذاکره شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید