اکونومی نیوز / اجتماعی

بلیت مترو باید به تدریج گران شود

کد خبر 68001 1399-09-11 09:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: اخذ هزینه ۵ هزار تومانی بلیت مترو باید به تدریج انجام شود تا به مردم فشار نیاید.
بلیت مترو باید به تدریج گران شود


زهرا صدراعظم نوری با بیان اینکه هزینه واقعی استفاده از بلیت مترو ۱۵ هزار تومان تمام می شود، گفت: طبق قانون یک سوم هزینه بلیت مترو بر عهده دولت، یک سوم بر عهده شهرداری و یک سوم دیگر بر عهده مسافر است.
عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر دولت سهم خود را نمی دهد، مسافر هم تنها بخشی از آن را می دهد و شهرداری علاوه بر سهم خود، سهم مابقی را هم می دهد.
وی با تأکید بر اینکه برای توسعه مترو باید هزینه های آن تأمین شود، تصریح کرد: اگر در شرایطی هستیم که مسافر نمی تواند سهم خود را به صورت کامل بدهد، دولت و شهرداری باید عهده دار آن شوند.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه اخذ هزینه ۵ هزار تومانی بلیت مترو باید به تدریج انجام شود تا به مردم فشار نیاید، گفت: وقتی پرداخت چنین هزینه ای برای مردم مقدور نیست، مجلس باید مصوب کند که هزینه آن را دولت پرداخت کند، زیرا در غیر این صورت توسعه و تجهیز مترو امکان پذیر نخواهد بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » تهران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


۶۹ فوتی جدید کرونا در کشور ۴۹۵ تن بستری شدند
سلامت ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته ۶۹ نفر از مبتلایان به کرونا جان باختند، گفت: با این حساب مجموع جانباختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۲۹۴ تن رسید.

دریافت پول با عنوان خدمات دارویی در داروخانه‌ها وجاهت قانونی ندارد
رئیس سازمان بازرسی گفت: دیوان عدالت اداری بحث تعرفه حق فنی داروخانه‌ها را ابطال کرده ولی برخی داروخانه‌ها مبالغی را تحت عنوان‌ خدمات دارویی از بیماران دریافت می‌کنند که وجاهت قانونی ندارد.

نخستین محموله واکسن کرونا تا چند هفته آینده وارد می‌شود
مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: این سازمان از دو سه هفته قبل برای خرید واکسن کرونا اقدام کرده و پیش بینی می‌شود تا چند هفته آینده اگر همه همکاری کنند، نخستین محموله واکسن کرونا وارد شود.

آلودگی هوا چهارمین علت مرگ و میر در مقیاس جهانی به شمار می‌رود
هماهنگ‌کننده ارشد سازمان ملل متحد برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در آسیا و اقیانوسیه (APDIM) گفت: آلودگی هوا پس از فشار خون بالا، مصرف سیگار و رژیم غذایی نامناسب چهارمین علت مرگ و میر در مقیاس جهان ی به شمار می‌رود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید