اکونومی نیوز / سیاسی

آژانس، ترور شهید فخری‌زاده را قویا محکوم کند

کد خبر 67974 1399-09-11 09:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، به اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که گفته است هیچکس و از جمله ایران از کاهش یا محدودیت بازرسی‌ها برنده نمی‌شود، واکنش نشان داد.
آژانس، ترور شهید فخری‌زاده را قویا محکوم کند


کاظم غریب آبادی در همین رابطه گفت: از آژانس در وهله اول انتظار می رود که به طور شفاف موضع خود را در ارتباط با اقدام تروریستی{ترور شهید محسن فخری زاده} اعلام کند و قویا این عمل را محکوم نماید.
 نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه داد: آژانس در برابر کشور عضوی که پذیرای بیشترین بازرسی های آن است و از طریق اجرای تعهدات مختلف، شفاف ترین برنامه هسته ای را دارد، اما دانشمندان آن در معرض تهدید ترور قرار دارند و یا ترور می شوند، و تاسیسات هسته ای آن نیز در معرض تعرض قرار دارند و یا مورد خرابکاری قرار می گیرند، مسئولیت فوری و اساسی دارد.
لازم به توضیح است که مدیرکل آژانس طی مصاحبه ای با خبرگزاری فرانس پرس گفته است: ما اضطراب موجود را درک می کنیم، اما همزمان واضح است که هیچکس و خود ایران از کاهش، محدودیت یا انقطاع در کاری که با هم انجام می دهیم، هیچ بردی نخواهد کرد.
وی در مورد اقدام تروریستی اخیر در ایران نیز گفت: ما از خشونت از هر نوع آن اعلام انزجار می کنیم. ما یک سازمان بین المللی برای صلح و امنیت هستیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | نماینده |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید