اکونومی نیوز / سیاسی

۲۹ گروه حقوق بشری خواستار توقف فروش تسلیحات آمریکایی به امارات شدند

کد خبر 67973 1399-09-11 09:01
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شماری از گروه‌های کنترل تسلیحاتی و حقوق بشری، از کنگره آمریکا خواستند از اجرای وعده ترامپ مبنی بر فروش ۲۳ میلیارد دلار تسلیحات به امارات، ممانعت کند.
۲۹ گروه حقوق بشری خواستار توقف فروش تسلیحات آمریکایی به امارات شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شماری از گروه‌های مدافع حقوق بشر و کنترل تسلیحات، با امضای نامه‌ای خطاب به کنگره آمریکا، مخالفت خود را با قرارداد ۲۳ میلیارد دلاری فروش تسلیحات به امارات، اعلام کردند.
در این نامه، ۲۹ گروه حقوق بشری توقف کامل اجرای این قرارداد را که شامل فروش تسلیحاتی چون موشک، جت‌های جنگنده و پهپاد به ابوظبی است؛ خواستار شده‌اند.
آنها همچنین با طرح این احتمال که ممکن است تحقق خواسته‌شان در کوتاه‌مدت عملی نشود؛ از جو بایدن دموکرات خواستند که در دولت آتی خود، مخالفت این گروه‌ها را با تحویل سلاح به امارات در نظر بگیرد.
اوایل ماه جاری میلادی، سه سناتور آمریکایی نیز مصوبه‌ای برای توقف فروش تسلیحات به امارات ارائه دادند. با این حال، قطعنامه پیشنهادی آنها مستلزم تائید هر دو مجلس نمایندگان و سنا است. همچنین قطعنامه نهایی ممکن است با وتوی رئیس‌جمهور آمریکا مواجه شود که خلاصی از این معضل نیز نیازمند رای دو سوم از اعضای هر دو مجلس است.
این در حالی است که اعضای دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، دوشنبه بعد از ظهر، درباره این قرارداد تسلیحاتی با اعضای کمیته روابط خارجی سنا صحبت کرده‌اند.
قرارداد تسلیحاتی ۲۳ میلیارد دلاری با امارات، از توافق‌های جانبی است که در نتیجه خیانت ابوظبی به آرمان فلسطین و عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی حاصل شد.
این در حالی است که گروه‌های حقوق بشری می‌گویند تسلیح امارات می‌تواند آتش بحران در لیبی و یمن را شعله‌ورتر کند.

کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


نمایندگان روسیه و چین با هیات ایرانی در وین دیدار کردند
روسای هیات‌های مذاکره‌ کننده روسیه و چین با حضور در محل اقامت معاون وزیر خارجه ایران در وین، نشست سه جانبه ای را برگزار کردند.

غنی سازی ۶۰ درصدی پیشنهاد من بود
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: ‏‏یک‌ ماه پیش که به دولت پیشنهاد دادم برای رفع تحریم‌ها، غنی سازی ۶۰ درصدی را انجام دهد، می‌دانستم عده‌ای ایران مقتدر را برنمی‌تابند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید