اکونومی نیوز / سیاسی

برای حفظ حاکمیت عراق نیازی به حضور نظامیان آمریکایی نداریم

کد خبر 67968 1399-09-11 08:49
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک عضو کمیته روابط خارجه پارلمان عراق بر لزوم اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور تاکید کرد.
برای حفظ حاکمیت عراق نیازی به حضور نظامیان آمریکایی نداریم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «عامر الفایز» عضو کمیته روابط خارجه پارلمان عراق اعلام کرد که برای حفظ حاکمیت عراق نیازی به باقی ماندن نظامیان آمریکایی در این کشور نداریم.
وی افزود: ما برای حفظ حاکمیت عراق و نابودی بقایای داعش نیازمند باقی ماندن نظامیان آمریکایی در عراق نیستیم چرا که آنها خود ناقض حاکمیت عراق هستند.
الفایز بیان کرد: آمریکایی ها از زمان جنایت فرودگاه بغداد و ترور شهیدان سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، حاکمیت عراق را نقض کردند.
وی ادامه داد: نیروهای امنیتی عراق توانایی به دست گرفتن کنترل اوضاع این کشور را دارند.
الفایز گفت: دولت باید فورا برای پایان دادن به حضور آمریکا در عراق و نهایی کردن این پرونده اقدام کند، زیرا ماندن آمریکایی‌ها ناقض حاکمیت عراق است و هیچ توجیهی ندارد.
نظامیان آمریکایی در حال حاضر برای دور زدن مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج این نظامیان و توجیه حضور خود در عراق تلاش می کنند.
پیش از این نیز «محمد کریم» نماینده ائتلاف الفتح عراق اعلام کرده بود که حملات تروریستی اخیر در تعدادی از استان‌های غربی این کشور با هدف باقی نگه داشتن نظامیان خارجی در عراق صورت گرفته است.
وی افزود: برخی عناصر، به دنبال بهانه تراشی برای باقی نگه داشتن نظامیان آمریکایی و خارجی در عراق هستند. ما شاهد برخی برنامه ریزی های سیاسی برای ناکام گذاشتن تلاش‌های اطلاعاتی در برخی استان‌های عراق هستیم.
وی ادامه داد: باید برای بهبود اوضاع امنیتی و بستن مسیر در برابر باقی ماندن نظامیان خارجی و گرفتن هرگونه بهانه از آنها تلاش کنیم.
کارشناسان امنیتی عراقی نیز هشدار داده اند که حملات تروریستی در برخی مناطق آزاد شده عراق با هدف بازگرداندن تروریست‌ها به این مناطق با حمایت آمریکا صورت می‌گیرد.

کلمات کلیدی » آمریکا | عراق | طلا | نماینده | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


مجلس اعلای اسلامی عراق تحریم آستان قدس رضوی را محکوم کرد
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق اقدام آمریکا در تحریم آستان قدس رضوی را محکوم کرد و آن را تعدی آشکار به مقدسات مسلمین برشمرد.

خطبه فدکیه؛ تجلی گاه امام شناسی و سندی بر مظلومیت ائمه اطهار (ع)
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خطبه فدکیه تجلی گاه علم حضرت زهرا (س) است گفت: خطبه فدکیه سراسر اصول علمی و توحیدی است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید