اکونومی نیوز / سیاسی

حرکت خودرویی پایان مذاکره در قم ناکام ماند

کد خبر 67952 1399-09-11 07:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک حرکت خوردویی در قم که در فراخوان‌های اصلی با عنوان بزرگداشت شهید محسن فخری زاده و در برخی دیگر نیز با عنوان سیاسی "پایان مذاکره" اعلام شده بود، بدلیل شرایط قرمز کرونایی، با ممانعت نیروی انتظامی روبرو شد.
حرکت خودرویی پایان مذاکره در قم ناکام ماند


پیگیری ها نشان می دهد عصر دیروز جنبش خودرویی مردم قم که قرار بود در محکومیت ترور دانشمند شهید فخری زاده برگزار شود، بدلیل شرایط کرونایی با ممانعت پلیس مواجه شد.
گفته شده که پلیس بدلیل برگزاری هر گونه اجتماع در قم بدلیل شرایط قرمز کرونایی، مانع انجام این مراسم شد و به همین منظور مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) که قرار بود این حرکت در آن انجام شود را مسدود کرد. 
این حرکت که با فراخوان هایی از روز گذشته در فضای مجازی، آغاز شده بود، امروز عصر پس از تجمع چندین خودرو در ابتدای بلوار پیامبر اعظم(ص)، بدلیل بسته بودن مسیر، نتوانست ادامه پیدا کند.  
متولیان راهپیمایی خودرویی در قم طبق اطلاعیه قبلی قرار بود مسیر ۷ کیلومتر بلوار پیامبر اعظم(ص) را توسط خودروهای خود راهپیمایی نمایند.
به گفته حاضران، خودروهای حاضر در این حرکت با پرچم های ایران و پلاکاردهایی از تصاویر شهدای هسته ای و شهید فخری زاده قرار بود این اقدام را برغم شرایط کرونایی و محدودیت های دو هفته ای ستاد ملی مبارزه با این ویروس برگزار کنند.
گفته می شود پس از پراکنده شدن خودروها توسط پلیس، تعداد معدودی از خودروها در حوالی تقاطع بلوار بسیج تجمع کردند که این حرکت تا پیش از نماز مغرب و عشا به پایان رسید.
پیگیری های مستمر از پلیس قم نسبت به اطلاع دقیق از چند و چون و جزییات دقیق این رخداد، تا لحظه انتشار خبر به نتیجه نرسید.
تروریست های بیگانه عصر جمعه_ هفتم آذرماه_ با کمین در مسیر خودروی حامل شهید دکتر محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته ای کشورمان را به شهادت رساندند.
به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل ایشان مورد حمله واقع و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی و انفجار، این دانشمند برجسته به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | طلا | قم | خودرو | ویروس | وزارت | پلیس | دماوند |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید