اکونومی نیوز / سیاسی

مشاور ویژه ترامپ در کارگروه مقابله با کرونا استعفا داد

کد خبر 67951 1399-09-11 06:41
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مشاور ویژه رئیس جمهور آمریکا در کارگروه مقابله با کرونا پس از ماهها جدال و اختلاف نظر با سایر اعضای این کارگروه روز دوشنبه از مقام خود استعفا داد.
مشاور ویژه ترامپ در کارگروه مقابله با کرونا استعفا داد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک مقام کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که دکتر «اسکات اطلس» مشاور ویژه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در کارگروه مقابله با کرونا پس از چهار ماه فعالیت پرحاشیه و جدال آمیز با سایر اعضای این کارگروه از مقام خود استعفا داد.
شبکه فاکس نیوز به عنوان نخستین مرجع انتشار این خبر گزارش داد که اسکات اطلس در نامه ای خطاب به ترامپ به تاریخ یکم دسامبر ۲۰۲۰ نوشت: «من در حال نوشتن استعفای خود از سمت مشاور ویژه رئیس جمهور ایالات متحده هستم».
اطلس که یک دکتر متخصص رادیولوژیست است، در ماه میلادی جاری در یک پیام توئیتری به خاطر انجام مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی عذرخواهی کرد و گفت که از قرار داشتن این شبکه در فهرست عوامل خارجی ثبت شده در ایالات متحده اطلاعی نداشته است.
از سوی دیگر، «آنتونی فائوچی» کارشناس برجسته بیماری های عفونی در آمریکا و رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها به همراه شماری دیگر از کارشناسان حوزه سلامت عمومی از اسکات اطلس به دلیل ارائه اطلاعات گمراه کننده و غلط در خصوص این بیماری همه گیر انتقاد می کنند.
گفتنی است که اسکات اطلس بارها استفاده از ماسک را کم اهمیت جلوه داد و در ماه میلادی جاری اعلام کرد که قرنطینه در متوقف ساختن شیوع این ویروس «یک شکست حماسی» را رقم زده است!

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | طلا | دونالد ترامپ | قم | ویروس | ماسک | قرنطینه | کارگر |از پرونده ها بخوانید
» بایدن جزئیات محاکمه ترامپ را به کنگره واگذار می‌کند/ کرونا در اولویت است
» فهرست اقدامات فیس بوک در جریان انتخابات آمریکا/ مقابله با تقلب چگونه برنامه ریزی شد
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


آیا استفاده از تبلت‌های هوآوی برای کار مناسب است؟
سخت‌افزارهوآوی تبلت‌های جدید خود را به ابزار و برنامه‌هایی مجهز کرده که استفاده از آنها را برای امور کاری بسیار آسان کرده است. از سخت‌افزارهای کمکی تا قابلیت‌های نرم‌افزاری خاص، هوآوی سعی کرده این رده از محصولات را برای انجام امور کاری بهینه کند.

هوآوی به دنبال شکست انحصار اندروید؛ نصب هارمونی روی 100 میلیون دستگاه هوشمند
سخت‌افزارشرکت هوآوی قصد دارد با انتشار HarmonyOS 2.0 به انحصار اندروید پایان دهد. با برنامه‌ریزی و مذاکرات انجام شدهسیستم عامل هارمونی در آینده‌ای نزدیک روی 100 میلیون دستگاه هوشمند نصب خواهد شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید