اکونومی نیوز / سیاسی

گشت زنی شبانه جنگنده های ارتش لبنان بر فراز این کشور

کد خبر 67946 1399-09-11 03:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فرماندهی ارتش لبنان خبر گشت زنی شبانه جنگنده‌های ارتش این کشور بر فراز خاک لبنان را اعلام کرد.
گشت زنی شبانه جنگنده های ارتش لبنان بر فراز این کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، فرماندهی ارتش لبنان اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش این کشور از ساعت ۱۷ روز دوشنبه به مدت سه شب، گشت‌زنی‌های شبانه در آسمان این کشور خواهند داشت.
در بیانیه ارتش لبنان آمده است: «نیروی هوایی در روزهای ۳۰ نوامبر و دوم و سوم دسامبر ۲۰۲۰ از ساعت ۱۷ لغایت ۲۴ هر شب پروازهای شبانه با انتقال از پایگاه‌های هوایی ریاض، حامات، بیروت و القلیعات انجام می‌دهند».
گفتنی است که حریم هوایی لبنان طی روزهای گذشته شاهد پرواز و گشت زنی‌های گسترده جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در ارتفاع پایین و متوسط بوده است؛ در واقع، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی تقریباً هر روزه با نقض قطعنامه بین‌المللی ۱۷۰۱ صادره از سوی شورای امنیت در سال ۲۰۰۶ حریم هوایی لبنان را نقض می‌کنند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


رئیس شورای اروپا خواستار آزادی «الکسی ناوالنی» شد
رئیس شورای اروپا روز یکشنبه در یک پیام توئیتری از مقامات روسیه خواست تا هرچه سریعتر منتقد روس بازداشت شده در مسکو را آزاد کنند.

زاخاروا: مقامات غربی بهتر است بر حل مشکلات داخلی خود تمرکز کنند
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارنظر مداخله جویانه یک مقام آمریکایی در مورد بازداشت «آلکسی ناوالنی»، به مقامات کشورهای غربی توصیه کرد که بر حل مشکلات داخلی خود تمرکز کنند.

ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می‌کند
رئیس جمهور کنونی آمریکا در حالی کاخ سفید را ترک می‌کند که کمترین میزان رضایت عمومی از عملکرد خود را در دوره چهارساله ریاست جمهوری اش تجربه می‌کند.

اتحادیه اروپا خواستار توقف شهرک سازی در کرانه باختری شد
اتحادیه اروپا روز یکشنبه با صدور بیانیه ای از رژیم صهیونیستی خواست تا به «تمام فعالیت‌های شهرک سازی در کرانه باختری» پایان دهد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید