اکونومی نیوز / سیاسی

ارتش جمهوری آذربایجان به شهرستان استراتژیک لاچین وارد شد

کد خبر 67943 1399-09-11 01:47
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان شامگاه دوشنبه اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور به شهرستان «لاچین» در منطقه قره باغ وارد شدند.
ارتش جمهوری آذربایجان به شهرستان استراتژیک لاچین وارد شد

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از ورود نیروهای ارتش این کشور به شهرستان «لاچین» در منطقه قره باغ و واقع در ۴۵۴ کیلومتری جنوب غرب باکو خبر دادند.
این شهرستان با مساحتی بالغ بر یک هزار و ۸۳۵ کیلومتر مربع یک شهرستان استراتژیک در منطقه قره باغ است که محور ارتباط مستقیم میان ارمنستان و شهر «خانکندی» _ مرکز قره باغ کوهستانی_ به شمار می‌رود.
شهرستان لاچین از سال ۱۹۹۲ میلادی در اختیار نیروهای ارمنستان بود که بر اساس توافق سه جانبه ۹ نوامبر (۱۹ آبان) میان رؤسای جمهور آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان قرار بود اول دسامبر (۱۱ آذرماه) به جمهوری آذربایجان پس داده شود.

کلمات کلیدی » روسیه | وزیر | وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


ارتش سوریه برای رویارویی آماده است
استاندار حسکه به نیروهای مورد حمایت آمریکا در این استان نسبت به ادامه اقدامات خود هشدار داد و از آمادگی کامل ارتش سوریه برای ورود به نبرد با وجود عدم تمایل دمشق به خونریزی ، خبر داد.

مشکل کشور تولید نیست، توزیع است/ در سیاست‌های کلی بازنگری کنیم
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در سیاست‌ها باید بازنگری کنیم، بعضی از سیاست‌ها موضوعیتشان از بین رفته و بعضی‌ها غلط بودنشان ثابت شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید