اکونومی نیوز / سیاسی

استقبال آمریکا از طرحِ یونان برای خرید ۲۴ فروند جنگنده «اف-۳۵»

کد خبر 67942 1399-09-11 01:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

پایات در سخنانی که متن آن روز دوشنبه در وبگاه رسمی سفارت آمریکا در یونان منتشر شد، گفت: «ما حمایت خود را از تهیه و تحویل [جت اف -۳۵] اعلام می کنیم و در مورد یک برنامه خرید آتی- که مقدورات دفاعی یونان را توسعه داده، قابلیت همکاری با نیروهای مسلح ایالات متحده را تضمین کرده و ثبات منطقه ای را بهبود می بخشد- بطور تنگاتنگ همکاری می کنیم».
سفیر آمریکا در ادامه مدعی شد که «تمام گزارشهای مغایر کذب و خلاف واقع بوده و نسخه ای جعلی از سیاست آمریکا است».
استقبال آمریکا از طرحِ یونان برای خرید ۲۴ فروند جنگنده «اف-۳۵»

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «جئوفری پایات» سفیر ایالات متحده در یونان روز دوشنبه اعلام کرد که واشنگتن علاوه بر استقبال از علاقه آتن به خرید جتهای جنگنده «اف _۳۵»، از این طرح در «بالاترین سطح» حمایت می کند.
پایات در سخنانی که متن آن روز دوشنبه در وبگاه رسمی سفارت آمریکا در یونان منتشر شد، گفت: «ما حمایت خود را از تهیه و تحویل [جت اف _۳۵] اعلام می کنیم و در مورد یک برنامه خرید آتی_ که مقدورات دفاعی یونان را توسعه داده، قابلیت همکاری با نیروهای مسلح ایالات متحده را تضمین کرده و ثبات منطقه ای را بهبود می بخشد_ بطور تنگاتنگ همکاری می کنیم».
سفیر آمریکا در ادامه مدعی شد که «تمام گزارشهای مغایر کذب و خلاف واقع بوده و نسخه ای جعلی از سیاست آمریکا است».
این دیپلمات آمریکایی با اشاره به اینکه رابطه دفاعی آمریکا و یونان یکی از «قدرتمندترین روابط نظامی آمریکا در قاره اروپا است»، گفت که واشنگتن «هر روز با یونان در حوزه پیشرفت قدرت رزمی» از جمله طرحهای اف _۳۵ همکاری می کند.
وی خاطرنشان کرد که «مسیر خرید و دریافت اف _۳۵ یک فرآیند چندساله است» که بر پایه «موفقیتهای تحقق یافته در برنامه ارتقای [جت] اف _۱۶ وایپر یونان بنا می شود».
گفتنی است که مدیرکل بخش سرمایه گذاری و تسلیحات دفاعی یونان در اواسط ماه نوامبر تأیید کرد که آتن قصد دارد ۲۴ فروند جت اف _۳۵ را خریداری کند و با اشاره به «مقررات مالی داخلی و سایر قوانین قابل اجرا در چارچوب بودجه و کسری بودجه اتحادیه اروپا» خواستار تعجیل واشنگتن در انجام این سفارش شد.

کلمات کلیدی » آمریکا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


هزینه عجیبی که نپیوستن به اف‌ای‌تی‌اف روی دست ملت ایران گذاشت
اقتصاد سیاسیعلی قنبری، کارشناس اقتصاد ی گفت: ایران با نپیوستن به اف ای تی اف تقریبا جزو نادر کشورهایی مانند کره شمالی است که این کار را انجام نداده که تحت تاثیر این مساله ارتباطات پولی و مالی دنیا با کشور ما قطع شده و سبب ضرر و زیان فراوانی متوجه ایران شده است.

تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری فلسطین اعلام شد
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که برای نخستین بار ظرف ۱۵ سال گذشته انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری روز جمعه برگزار می‌شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید